Baltijas valstu spīkeri: Sabiedrība piedzīvo pasaules mēroga draudus drošībai , Mixnews.lv

Baltijas valstu spīkeri: Sabiedrība piedzīvo pasaules mēroga draudus drošībai

фото

Politika | 2014. gada 15. martā plkst. 17:22

Pašlaik starptautiskā sabiedrība piedzīvo nopietnākos pasaules mēroga draudus drošībai kopš Aukstā kara beigām, teikts Igaunijas, Latvijas un Lietuvas parlamentu priekšsēdētāju kopīgajā paziņojumā saistībā ar situāciju Ukrainā.

"Ar bažām vērojam kritisko situāciju Ukrainā, kur Krievijas bruņotie spēki īsteno agresiju pret Eiropas valsti," norāda Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētājas savā paziņojumā.

Tajā Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētājas uzsver, ka Krievijas Valsts Domes lēmums atļaut Krievijas militārā spēka pielietošanu Ukrainas teritorijā ne tikai pārkāpj starptautiskās tiesības, bet arī rada bīstamu precedentu, informēja Saeimas Preses dienestā.

"Krievijas rīcība ir pretrunā ar Ukrainas suverenitāti un teritorijas nedalāmību, kā arī nopietni apdraud miermīlīgu un demokrātisku reģiona attīstību un rada pasaules mēroga draudus drošībai un stabilitātei. Nelikumīgais referendums par Krimas pievienošanu Krievijas Federācijai ir pretrunā ar Ukrainas konstitūciju un tāpēc ir nepieņemams," pauž Latvijas, Lietuvas un Igaunijas spīkeres.

Kopīgajā paziņojumā uzsvērts, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un starptautiskajai sabiedrībai ir jāapvieno centieni, lai atjaunotu starptautisko mieru un drošību un sniegtu visu iespējamo politisko un ekonomisko atbalstu Ukrainai ceļā uz ES.

Vienlaikus Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētājas paziņojumā nosoda Krievijas Federācijas militāro agresiju Ukrainā un Krimas okupāciju, pieprasa Krievijas Federācijas Valsts Domei atcelt lēmumus, kas pārkāpj starptautiskās tiesības un pauž pilnīgu atbalstu un solidaritāti Ukrainas parlamentam un tautai.

Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V), Lietuvas Seima priekšsēdētājas Loretas Graužinienes un Igaunijas Rīgikogu priekšsēdētājas Enes Ergmas kopīgais paziņojums pieņemts piektdien, 14.martā, Itālijas galvaspilsētā Romā, kur Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētājas piedalās starptautiskā konferencē par Eiropas pamatvērtībām.

Foto: Saeima

Komentāri