Ždanoka: Krimā valda svētku atmosfēra, Mixnews.lv

Ždanoka: Krimā valda svētku atmosfēra (1)

фото

Politika | 2014. gada 16. martā plkst. 16:04

Svētdien Krimā, kur notiek referendums par pievienošanos Krievijai, valdot svētku atmosfēra, aģentūrai LETA teica Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka, kas devusies sekot līdzi notiekošajam šajā Ukrainas reģionā.

Cilvēki sveicot viens otru un valdot pacilāta gaisotne.

Viņa pavēstīja, ka cilvēki ļoti aktīvi apmeklē referenduma iecirkņus. Atsevišķos iecirkņos jau pirms pusdienām bija nobalsojusi teju puse balsstiesīgo, savukārt Bahčisarajā, kuru apmeklēja eiroparlamentāriete, vēlētāju aktivitāte ir nedaudz zemāka un līdz pusdienām bija nobalsojuši ap 40% balsstiesīgo.

Nekādu pārkāpumu un incidentu neesot. Neesot manāma arī bruņoto vienību aktivitāte. Karaspēks referenduma gaitā neiejaucoties.

Ždanoka paskaidroja, ka viņa devusies uz Krimu pēc pašas iniciatīvas un neesot iekļauta nevienā oficiālā delegācijā. Krimā uzturoties vairāki Eiropas Parlamenta deputāti, kas pārstāvot gan labējos, gan kreisos spēkus. Atsevišķiem viņas kolēģiem bijušas problēmas, ierodoties Krimā.

Lidostā robežsargi, veicot pasu kontroli, aizturējuši Ždanokas kolēģus no Polijas un Čehijas. Tikai pēc Krimas valdības pārstāvju iejaukšanās, deputāti varējuši turpināt ceļu.

Jāatgādina, ka svētdien Krimā notiek referendums par pievienošanos Krievijai, kas kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo pussalu.

Komentāri 1