Nacionālā apvienība jauno ministru izvēlēsies starp četriem kandidātiem, Mixnews.lv

Nacionālā apvienība jauno ministru izvēlēsies starp četriem kandidātiem

фото

Politika | 2014. gada 18. martā plkst. 08:25

Nacionālajai apvienībai VL-TB/LNNK ir četri vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidāti, Latvijas Radio teica VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Viņš atteicās nosaukt minētās personas, norādot, ka vakar apvienības valdes sēdē nolemts nedot priekšroku nevienam no kandidātiem. Apvienībai ir vajadzīgs laiks, lai saliktu plusus un mīnusus, izsvērtu visas iespējas un piedāvātu vienu kandidātu. Šobrīd nosaukt kādu cilvēku, kurš nebūs ministrs, nozīmētu tikai radītu lieku ažiotāžu.

Jāpiebilst, ka apvienība savu ministra amata kandidātu plāno nosaukt nedēļas laikā.

Dzintars norādīja, ka līdz nākamajai koalīcijas sēdei, viņa pārstāvētais politiskais spēks būs izraudzījies piemērotu kandidātu un to piedāvājis koalīcijas partneriem.

Jāatgādina, ka Nacionālās apvienības valdē esot vienprātība, ka VL-TB/LNNK jāturpina darbs valdībā, tāds esot arī līdzšinējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska viedoklis. Dzintars uzsvēra, ka valdībā ir jāpaliek tāpēc, lai "pildītu vēlētājiem dotus solījumus".

Šonedēļ notikšot konsultācijas ar koalīcijas partneriem, partijas biedriem, kā arī pašiem kandidātiem. Šodien valdes sēdē jau izskanēja vairāku potenciālu kandidātu vārdi, tostarp pašreizējā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārā sekretāra Romāna Naudiņa vārds, sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs. Viņš gan uzsvēra, ka iespējami kandidāti ir vairāki.

Dzintars arī skaidroja - jau laikā, kad VARAM vadīja Cilinskis, tika konstatēts, ka šis ir ļoti atbildīgs darbs ar smagu mantojumu un jābūt pārliecībai, ka izvirzītais kandidāts spēs tikt galā ar šiem pienākumiem. Tāpat jānoskaidro koalīcijas partneru viedoklis, partijas biedru viedoklis, kā arī jāsaņem apstiprinājumu no paša kandidāta, ka viņš kandidēs. Šādu lēmumu nevar pieņemt sasteigti, akcentēja Dzintars.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pirmdien koalīcijas padomes sēdē izteikusi aicinājumu apvienībai VL-TB/LNNK izvirzīt jauno vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru.

Saistībā ar valdības lēmuma nepildīšanu par nepiedalīšanos 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa Straujuma 14.marta vakarā pieprasīja Cilinska demisiju.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Komentāri