Rasnačs: Pasaule šobrīd redz Krievijas propagandas melīgo dabu, Mixnews.lv

Rasnačs: Pasaule šobrīd redz Krievijas propagandas melīgo dabu

фото

Politika | 2014. gada 18. martā plkst. 10:37

Valdība palaidusi garām labu iespēju skaidrot pasaulei latviešu leģiona vēsturi, LTV1 raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Nacionālo apvienību (NA) pārstāvošais Saeimas deputāts Dzintars Rasnačs.

"Valdības lēmums ministriem neatļaut piedalīties 16. marta pasākumos gan juridiski, gan politiski bija kļūmīgs. Šobrīd bija tieši tā lieliskā iespēja visai pasaulei skaidrot latviešu leģiona vēsturi, ņemot vērā, ka pasaule šobrīd redz Krievijas propagandas melīgo dabu. Pēc notikumiem Kijevā un Krimā daudzi to ir sapratuši. Tagad bija īstais brīdis pasaulei vairāk un plašāk skaidrot gan to, kas rakstīts Saeimas deklarācijā par latviešu leģionu 2. Pasaules karā, gan to, ka PSRS un Vācija ir atbildīgas par piespiedu mobilizāciju, kā okupētājvalstis," sacīja Rasnačs, ar nožēlu norādot, ka valdības vairākums tomēr nebija vienisprātis ar NA.

"Politikā nedrīkst apvainoties. Tur nav draugu, tur ir intereses un sabiedrotie – labēji konservatīvās latviskās partijas," piebilda deputāts. "Mūsu ietekme koalīcijā nav samazinājusies, mūsu priekšlikumi tiek pieņemti, respektēti un īstenoti. Grūtāk ir Kultūras ministrei, kurai vienlaikus jāpilda trīs ministru pienākumi, taču ceram, ka līdz nākamās nedēļas sākumam tas tiks atrisināts."

Rasanačs arī kritizēja Eiropas Savienību (ES) par vilcināšanos: "Ja runājam par Krimu, tad mēs atbalstām stingras sankcijas pret Krievijas amatpersonām, Ukrainas bijušajām amatpersonām un Krimas esošajām viltus amatpersonām. Un daudz plašākā lokā nekā tas tika pieņemts vakar. Nākamie cilvēki, pret kuriem varētu tikt piemērotas sankcijas, jau var aktīvi rīkoties un glābt savus finanšu aktīvus, kas viņiem ir kādā no ES valstīm. ES amatpersonu tūļāšanās dēļ tiek dota iespēja agresijas atbalstītājiem glābt savas finanses."

Komentāri