Ždanoku lūdz izslēgt no Eiropas Parlamenta politiskās grupas, Mixnews.lv

Ždanoku lūdz izslēgt no Eiropas Parlamenta politiskās grupas

фото

Politika | 2014. gada 19. martā plkst. 22:06

Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Tatjanas Ždanokas (LKS) politiskās grupas "Zaļie/Eiropas Brīvā apvienība" (EBA) līdzpriekšsēdētāja Rebeka Hārmsa vērsusies pie EBA ar lūgumu izslēgt Ždanoku no tās rindām, ziņo LETA.

Hārmsa uzsver, ka kopš nemieru sākuma Ukrainā grupa "Zaļie/EBA" EP ir konsekventi un nepārprotami atbalstījusi pilsonisko sabiedrību un opozīcijas spēkus, kas iestājas par Ukrainas virzību uz Eiropu.

"Mūsu politiskā grupa ir vairākkārt apmeklējusi Ukrainu, lai pievienotos protestētājiem un piedāvātu viņiem savu atbalstu. Mēs esam arī pieprasījuši Eiropas Savienībai (ES) darīt visu, kas tās spēkos, lai atbalstītu šos centienus," savā paziņojumā teic Hārmsa.

Kā informēja grupas "Zaļie/EBA" preses pārstāvis, minētā grupa asi kritizējusi Krievijas iesaistīšanos un agresīvo iejaukšanos krīzē.

"Krievijas un tās prezidenta Vladimira Putina attieksme, kas izpaužas Krimā un Ukrainas austrumu pierobežas reģionos, ir dziļi satraucoša. Tā ir pilnīgā pretrunā ar starptautiskajiem tiesību aktiem, un ES, kā arī starptautiskajai sabiedrībai uz to ir jūtami jāreaģē. Tāpēc "Zaļie/EBA" vairākkārt prasījuši vērst daudz stingrākas sankcijas pret Krievijas valdošo režīmu un tā atbalstītājiem," teikts politiskās grupas paziņojumā.

Hārmsa norāda, ka, ņemot vērā iepriekš minēto, grupa "Zaļie/EBA" uzskata, ka EBA locekles Tatjanas Ždanokas pēdējā laika darbība un izplatītie paziņojumi ir pilnīgi nepieņemami. Viņas paustais atbalsts Krievijas agresīvajai darbībai Krimā un Ukrainas austrumos ir pilnīgā un tiešā pretrunā ar grupas nostāju, kas bijusi nepārprotama jau kopš krīzes sākšanās. "Ždanoka savā nostāja ir pilnībā izolēta," sacījusi "Zaļo/EBA" līdzpriekšsēdētāja.

"Tāpēc esmu vērsusies ar lūgumu pie EBA izslēgt Ždanoku no tās rindām. Šādu lēmumu var pieņemt vienīgi mūsu politiskās grupas EBA puse. "Zaļos/EBA" veido divas politiskās "ģimenes" - "zaļie", kas pārstāv deputātus no "zaļajām" partijām visā Eiropā un dažus neatkarīgos deputātus, un EBA. Ir svarīgi uzsvērt, ka saskaņā ar mūsu alianses veidošanas līgumu, "zaļo" puse nav atbildīga par EBA daļas sastāvu," skaidro Hārmsa.

Tāpat viņa norāda, ka, neraugoties uz politiskās grupas asi kritisko nostāju pret Ždanokas viedokli Ukrainas krīzes jautājumā, grupa "Zaļie/EBA" joprojām neatlaidīgi iestājas par demokrātijas normām, ieskaitot vārda un izteikšanās brīvību.

Ždanoka svētdien bijusi Krimā, lai sekotu līdzi notiekošajam šajā Ukrainas reģionā. Ždanoka paskaidroja, ka viņa devusies uz Krimu pēc pašas iniciatīvas un neesot iekļauta nevienā oficiālā delegācijā.

Aicinājumu izslēgt Ždanoku no grupas "Zaļie/EBA" Hārmsai nosūtījis arī Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis (RP).

"Man gan izraisa izbrīnu, ka jūsu vadītās EP Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupas deputāte Tatjana Ždanoka medijos izplata klaji nomelnojošu propagandu pret jauno Ukrainas valdību, Ukrainas tautas vēlmi integrēties Eiropas Savienībā un klaji aizstāv Krievijas intereses un tās agresiju pret Ukrainu," aicinājumā teicis Ķirsis.

Viņš norādīja, ka 10.martā Rīgā iepretim EP pārstāvniecībai Latvijā Ždanoka rīkoja Krievijas militārās agresijas Ukrainā atbalsta mītiņu, kura laikā tika slavināta Krievijas rīcība un nomelnota Ukrainas jaunā valdība.

EP deputāte "neaizstāv krievvalodīgo tiesības, bet aizstāv un slavina Kremļa agresiju pret Ukrainu, Baltijas valstīm un Krievijas iedzīvotājiem, kas protestē pret Putina režīmu! Saistībā ar iepriekš minēto aicinu izvērtēt Ždanokas rīcības atbilstību Eiropas Savienības pamatvērtībām un Jūsu politiskās grupas pamatnostādnēm un lemt par Ždanokas izslēgšanas no Jūsu politiskās grupas!" akcentēja Ķirsis.

Komentāri