Grūtups: Skatoties Krievijas TV, šķita, ka atrodos Padomju Savienībā, Mixnews.lv

Grūtups: Skatoties Krievijas TV, šķita, ka atrodos Padomju Savienībā (4)

фото

Politika | 2014. gada 20. martā plkst. 11:35

Klausoties diskusiju Krievijas TV kanālā un ieklausoties diskutētājos, šķita, ka atrados Padomju Savienībā, bet reportāža ir no Ziemeļkorejas, intervijā "Neatkarīgajai Rīta Avīzei" izteicies advokāts un rakstnieks Andris Grūtups.

Klausoties diskusiju Krievijas TV kanālā un ieklausoties diskutētājos, šķita, ka atrados Padomju Savienībā, bet reportāža ir no Ziemeļkorejas, intervijā "Neatkarīgajai Rīta Avīzei" izteicies advokāts un rakstnieks Andris Grūtups.

Savulaik vairākās intervijās Grūtups atzinīgi izteicies par Putinu. Tagad viņš norāda un paskaidro: "No paša teiktā neatsakos. Cildinādams Putinu, vienmēr esmu domājis: kaut mums būtu tāds prezidents – tieši patriotiskās stājas ziņā. Bet tādam cilvēkam vienmēr jārēķinās ar to, ka viņš nekad nedrīkst pārkāpt sarkano līniju, aiz kuras tas patriotisms uzsprāgst kā tāds vulkāns."

"Klasisks piemērs ir Slobodans Miloševičs, kas līdz 2000. gadam bija Dienvidslāvijas prezidents: viņš uzkurināja nacionālismu un patriotismu kā Jāņu ugunskuru līdz četru piecu metru augstumam. Un kas notika pēc tam? Lija asinis, Dienvidslāvija sabruka," norādīja advokāts, neslēpjot, ka Krievija tagad sāk atgādināt Dienvidslāvijas situāciju.

"Pirms dažām dienām kādā Krievijas TV kanālā noskatījos diskusiju. Un, ieklausoties diskutētājos, man šķita, ka es atrodos Padomju Savienībā, bet, palūkojoties uz skatītājiem, kas arī piedalījās raidījumā, bija sajūta, ka reportāža ir no Ziemeļkorejas," piebilda Grūtups. "Pilnā nopietnībā raidījumā tika runāts par to, ka Ukrainā jāorganizē diversantu grupas, jāsāk visas Ukrainas teritorijas pilnīga aneksija, kā arī jāatjauno Padomju Savienība. Tie nebija kaut kādi ekstrēmisti, bet Krievijas domes deputāti, politologi."

Tāpat arī Grūtups norādīja, ka gaidāmā Krievijas pareizticīgās baznīcas patriarha Kirila vizīte Latvijā nebūs draudzīga. Advokāts uzskata, ka Kirils nodarbosies ar militārās ideoloģijas izplatīšanu, tāpēc drošības vārdā vizīti būtu jāatceļ.

Komentāri 4
reālistspirms 5 gadiem
jātceļ tā vizīte!!!
Džordžspirms 5 gadiem
Krievijas kanālus nav iespējams skatīties vairāk par piecām minūtēm. Pretīgi paliek, kad visi tie trakie fano par PSRS atjaunošanu. Un Kirilam Latvijā tiešām nav ko darīt
JJJpirms 5 gadiem
Piekritu! Un par Kirila vizīti arī! Vizīti būtu jāatceļ.