Izbeidz izmeklēšanu par Lindermana iepriekšējās partijas reģistrēšanu, Mixnews.lv

Izbeidz izmeklēšanu par Lindermana iepriekšējās partijas reģistrēšanu

фото

Politika | 2013. gada 25. janvārī plkst. 18:24

Tiesībsargājošās iestādes izbeigušas izmeklēšanu par krievu valodas referenduma organizētāja Vladimira Lindermana iepriekšējās partijas "13.janvāra kustība" reģistrēšanu Uzņēmuma reģistrā (UR), informē aģentūra LETA.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka personu rīcība nevar tikt atzīta par krimināli sodāmu, jo minētais dokuments nav viltots, bet tajā ir nepatiesas ziņas un personu rīcība nav uzskatāma par viltota dokumenta izmantošanu pazīmju trūkuma dēļ. Tāpēc pagājušā gada decembrī DP kriminālprocesu izbeidza, jo nodarījumā nav nozieguma sastāva.

Vienlaicīgi izmeklēšanā konstatēts administratīvais pārkāpums, proti, nepatiesu ziņu un dokumentu sniegšana UR, tāpēc DP materiālus administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanai nosūtīja Valsts policijai (VP).

Pēc DP rīcībā esošās informācijas, policija noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu un lietu nosūtīja Rīgas pilsētas Centra rajona tiesai, kura to trūkumu novēršanai atdeva atpakaļ VP.

VP gan 15.janvārī pieņēma lēmumu par lietas izbeigšanu, jo minētais administratīvais pārkāpums izdarīts 2009.gada decembrī, kad bija spēkā vecā Administratīvā pārkāpumu kodeksa redakcija par nepatiesu ziņu sniegšanu UR. Savukārt šobrīd minētā pārkāpuma redakcija kodeksā ir grozīta, kas stājās spēkā ar 2013.gada 1.janvāri.

Atgādinām, ka partija "13.janvāra kustība" nodibināta 2009.gada septembrī, bet vairākus mēnešus to neizdevās oficiāli reģistrēt. 2009.gada decembra beigās DP sāka kriminālprocesu saistībā ar partijas dibinātāju nesekmīgajiem mēģinājumiem reģistrēt savu politisko organizāciju, iesniedzot UR it kā fiktīvu partijas dibinātāju sapulces otrā sasaukuma protokolu. Tomēr jau 2010.gada janvārī UR oficiāli reģistrēja "13.janvāra kustību".

Pērn vasarā "13.janvāra kustībai" pievienojās arī Lindermana domubiedrs Jevgēņijs Osipovs ar saviem atbalstītājiem, un partijas nosaukums tika mainīts uz "Par dzimto valodu".

Foto: mixnews.lv

Komentāri