Nacionālā apvienība VARAM vadību uzticēs Naudiņam, Mixnews.lv

Nacionālā apvienība VARAM vadību uzticēs Naudiņam

фото

Politika | 2014. gada 20. martā plkst. 13:08

Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK ceturtdien nolēma vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam virzīt Saeimas deputātu Romānu Naudiņu, ziņo LETA.

Naudiņš patlaban ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs un Saeimas deputāts, bet iepriekš bija Valmieras domes deputāts. Savulaik strādājis par satiksmes ministra ārštata padomnieku, kā arī bija īpašo uzdevumu ministra Eiropas Savienības finanšu pārvaldes lietās parlamentārais sekretārs.

Līdzšinējais ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) varētu kļūt par VARAM parlamentāro sekretāru.

Jauno kandidātu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam nacionālajai apvienībai jāizvirza tāpēc, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pagājušajā nedēļā atlaida līdzšinējo ministru Cilinski saistībā ar valdības lēmuma par nepiedalīšanos 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa nepildīšanu.

Straujuma uzsver, ka šādu lēmumu ir spiesta pieņemt, jo Cilinskis gan viņai personīgi, gan arī publiski apliecinājis, ka neievēros valdības lēmumu. Pēc Straujumas domām, Cilinskis šādā veidā palielina riskus atsevišķu radikāli noskaņotu grupu provokācijām.

Cilinskis 15.martā no rīta žurnālistiem paziņoja, ka piedalīsies 16.marta pasākumos - gan dosies leģionāru atceres gājienā pie Brīvības pieminekļa, gan dievkalpojumā, gan arī dosies uz piemiņas vietu Lestenē. Viņš uzsvēra, ka to darīs nevis kā ministrs, bet gan kā Latvijas pilsonis.

Foto: Uldis Pāže, Saeimas Kanceleja

Komentāri