EP vēlēšanās Latvijā piedalīsies 14 kandidātu saraksti, Mixnews.lv

EP vēlēšanās Latvijā piedalīsies 14 kandidātu saraksti (1)

фото

Politika | 2014. gada 20. martā plkst. 22:43

24.maija Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā piedalīsies 14 deputātu kandidātu saraksti, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Kandidātu sarakstus šā gada EP vēlēšanām līdz ceturtdienai, kad noslēdzās pieteikšanās, iesniegušas partija "Suverenitāte", apvienība VL-TB/LNNK, partija "Saskaņa", Latvijas Atdzimšanas partija, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, Latvijas Krievu savienība, partija "Vienotība", partija "Alternative", Zaļo un zemnieku savienība, partija "Par prezidentālu republiku", Latvijas Reģionu apvienība, Latvijas Sociālistiskā partija, partija "Latvijas attīstībai" un Kristīgi demokrātiskā savienība, kura savu kandidātu sarakstu CVK iesniedza šo ceturtdienas pēcpusdienā.

Kandidātu sarakstos kopā pieteikts 171 deputātu kandidāts. Septiņos kandidātu sarakstos iekļauts lielākais iespējamais deputātu kandidātu skaits - 16 kandidāti, savukārt pārējos sarakstos pieteikto kandidātu skaits ir no seši līdz 14. Salīdzinoši iepriekšējās, 2009.gada EP vēlēšanās, piedalījās 17 deputātu kandidātu saraksti un 186 deputātu kandidāti.

CVK apkopotā informācija liecina, ka divas trešdaļas jeb 65% EP deputātu kandidātu ir vīrieši, bet 35% - sieviešu. Deputātu kandidātu vidējais vecums ir 46,5 gadi. Vecākajam deputātu kandidātam vēlēšanu dienā būs 79 gadi, bet jaunākajam - 23 gadi.

94% EP deputātu kandidātu ir augstākā izglītība, bet 6% - vidējā izglītība. Salīdzinot ar 2009.gada vēlēšanām, deputātu kandidātu ar augstāko izglītību īpatsvars ir pieaudzis par astoņiem procentpunktiem. 2009.gada vēlēšanās augstākā izglītība bija 86% EP deputātu kandidātu.

Vēl zināms, ka gandrīz divas trešdaļas jeb 59% EP deputātu kandidātu dzīvo Rīgā, kā arī diviem deputātu kandidātiem bez Latvijas pilsonības ir arī ASV un Austrālijas pilsonība. Citu ES dalībvalstu pilsoņu Latvijas EP deputātu kandidātu vidū nav.

CVK sēde, kurā plānots reģistrēt šonedēļ iesniegtos deputātu kandidātu sarakstus, notiks piektdien, 21.martā, pl.12:00 CVK biroja telpās Smilšu ielā 4, Rīgā. Savukārt EP vēlēšanu deputātu kandidātu sarakstu numuru izloze notiks trešdien, 26.martā, pl.14:00 Saeimas nama Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11.

"Suverenitātes" saraksta līderi ir biedrības "Sodeistvie" darbinieks Pāvels Sidorovs, "SIA President" darbinieks Edvīns Puķe un Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības darbiniece Guntra Vīksna, savukārt no nacionālās apvienības attiecīgie kandidāti ir EP deputāts Roberts Zīle, tieslietu ministre Baiba Broka un Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols.

"Saskaņas" saraksta līderi ir Saeimas deputāts Boriss Cilevičs, Rīgas 28.vidusskolas direktors Guntars Jirgensons un Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs. No Latvijas Atdzimšanas partijas pirmie kandidāti ir ārsts un profesors Andris Rubins, zinātniece Astrīda Skrinda un pensionārs ar ģeogrāfa izglītību Valdis Šteins.

Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partiju attiecīgajās vietās sarakstā pārstāv partijas valdes loceklis, SIA "Atjaunojamo energoresursu un viedo tīklu tehnoloģiskais parks" valdes priekšsēdētājs Jānis Dinevičs, partijas valdes priekšsēdētājs Aivars Timofejevs un ārste, Latvijas Pediatru asociācijas valdes locekle Margarita Krauča.

Latvijas Krievu savienības (LKS) līderi ir pašreizējā EP deputāte, LKS valdes līdzpriekšsēdētāja Tatjana Ždanoka, LKS valdes līdzpriekšsēdētājs un EP deputāta palīgs Miroslavs Mitrofanovs un LKS valdes loceklis, 40.vidusskolas skolotājs Vladislavs Rafaļskis, bet partijai "Vienotība" tie ir bijušais Ministru prezidents, Saeimas deputāts Valdis Dombrovskis, EP deputāte Sandra Kalniete un bijušais aizsardzības ministrs, Saeimas deputāts Artis Pabriks.

No Latvijas Sociālistiskās partijas saraksta startē pašreizējais EP deputāts Alfrēds Rubiks, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes galvenā nodokļu inspektore Jeļena Jakovļeva un Latvijas Nākotnes institūta valdes priekšsēdētājs un eiroskeptiķis Normunds Grostiņš. No partijas "Par prezidentālu republiku" uz EP kandidēs SIA "Hotel Apartment Rigaapartment" strādnieks Augusts Kūravs, SIA "Sauna PRO" veikala vadītājs Margots Rotbergs, AS "Komunālprojekts" izpilddirektore Margarita Visocka.

No "Alternatives" ar pirmo numuru kandidē pašreizējais EP deputāts Aleksandrs Mirskis, tālāk sarakstā seko partijas valdes priekšsēdētāja, SIA "Autoradio Rīga" valdes locekle Natālija Bokučava un Latvijas Dzīvokļu īpašnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Andrejs Ādamsons.

No Latvijas Reģionu apvienības uz EP kandidē arī uzņēmējs Mārtiņš Bondars, Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs un Saldus novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Indra Rassa. No Zaļo un zemnieku savienības saraksta ar pirmo numuru startēs Saeimas deputāts Andris Bērziņš, tālāk sarakstā seko bijusī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja, Latvijas vēstniece Ēģiptē Iveta Šulca un deputāte Iveta Grigule.

No partijas "Latvijas attīstībai" ar pirmo numuru uz EP startē režisors, bijušais Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, tālāk sarakstā seko bijušais ārlietu ministrs Rihards Pīks un "LEIK" valdes loceklis, ilggadējs Einara Repšes domubiedrs Dans Titavs.

Ar pirmo numuru no Kristīgi demokrātiskās savienības saraksta kandidē labdarības fonda "Prioritāte" valdes loceklis Mareks Raups, tālāk sarakstā seko Latvijas Sociālās tirgus ekonomikas institūta valdes priekšsēdētājs Armands Agrums un Inčukalna novada domes deputāts Jānis Liepiņš.

Komentāri 1
Awardspirms 5 gadiem
Es balsosu par Valdi Dabrovski. Tadus ka Zdanoku lidzigus tautiesu,turet talak no EP.