CVK Eiropas Parlamenta vēlēšanām reģistrē visus 14 kandidātu sarakstus, Mixnews.lv

CVK Eiropas Parlamenta vēlēšanām reģistrē visus 14 kandidātu sarakstus

фото

Politika | 2014. gada 21. martā plkst. 13:11

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām reģistrēja septiņus šonedēļ iesniegtos vēlēšanu kandidātu sarakstus, ziņo LETA.

Līdz ar to CVK vēlēšanām reģistrējusi visus 14 kandidātu sarakstus.

Piektdien vēlēšanām reģistrēti partijas "Alternative", Zaļo un zemnieku savienības, partijas "Par prezidentālu republiku", Latvijas Reģionu apvienības, Latvijas Sociālistiskās partijas, partijas "Latvijas attīstībai" un Kristīgi demokrātiskās savienības kandidātu saraksti.

CVK iepriekš EP vēlēšanām bija reģistrējusi arī partijas "Suverenitāte", apvienības VL-TB/LNNK, sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa", Latvijas Atdzimšanas partijas, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partijas, Latvijas Krievu savienības un partijas "Vienotība" sarakstus.

"Suverenitātes" saraksta līderi ir biedrības "Sodeistvie" darbinieks Pāvels Sidorovs, "SIA President" darbinieks Edvīns Puķe un Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības darbiniece Guntra Vīksna, savukārt no nacionālās apvienības attiecīgie kandidāti ir EP deputāts Roberts Zīle, tieslietu ministre Baiba Broka un Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols.

"Saskaņas" saraksta līderi ir Saeimas deputāts Boriss Cilevičs, Rīgas 28.vidusskolas direktors Guntars Jirgensons un Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs.

No Latvijas Atdzimšanas partijas pirmie kandidāti ir ārsts un profesors Andris Rubins, zinātniece Astrīda Skrinda un pensionārs ar ģeogrāfa izglītību Valdis Šteins.

Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju attiecīgajās vietās sarakstā pārstāv partijas valdes loceklis, SIA "Atjaunojamo energoresursu un viedo tīklu tehnoloģiskais parks" valdes priekšsēdētājs Jānis Dinevičs, partijas valdes priekšsēdētājs Aivars Timofejevs un ārste, Latvijas Pediatru asociācijas valdes locekle Margarita Krauča.

Latvijas Krievu savienības (LKS) līderi ir pašreizējā EP deputāte, LKS valdes līdzpriekšsēdētāja Tatjana Ždanoka, LKS valdes līdzpriekšsēdētājs un EP deputāta palīgs Miroslavs Mitrofanovs un LKS valdes loceklis, 40.vidusskolas skolotājs Vladislavs Rafaļskis, bet partijai "Vienotība" tie ir bijušais Ministru prezidents, Saeimas deputāts Valdis Dombrovskis, EP deputāte Sandra Kalniete un bijušais aizsardzības ministrs, Saeimas deputāts Artis Pabriks.

No Latvijas Sociālistiskās partijas saraksta startē pašreizējais EP deputāts Alfrēds Rubiks, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes galvenā nodokļu inspektore Jeļena Jakovļeva un Latvijas Nākotnes institūta valdes priekšsēdētājs un eiroskeptiķis Normunds Grostiņš. No partijas "Par prezidentālu republiku" uz EP kandidēs SIA "Hotel Apartment Rigaapartment" strādnieks Augusts Kūravs, SIA "Sauna PRO" veikala vadītājs Margots Rotbergs, AS "Komunālprojekts" izpilddirektore Margarita Visocka.

No "Alternatives" ar pirmo numuru kandidē pašreizējais EP deputāts Aleksandrs Mirskis, tālāk sarakstā seko partijas valdes priekšsēdētāja, SIA "Autoradio Rīga" valdes locekle Natālija Bokučava un Latvijas Dzīvokļu īpašnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Andrejs Ādamsons.

No Latvijas Reģionu apvienības uz EP kandidē arī uzņēmējs Mārtiņš Bondars, Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs un Saldus novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Indra Rassa.

No Zaļo un zemnieku savienības saraksta ar pirmo numuru startēs Saeimas deputāts Andris Bērziņš, tālāk sarakstā seko bijusī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja, Latvijas vēstniece Ēģiptē Iveta Šulca un deputāte Iveta Grigule.

No partijas "Latvijas attīstībai" ar pirmo numuru uz EP startē režisors, bijušais Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, tālāk sarakstā seko bijušais ārlietu ministrs Rihards Pīks un "LEIK" valdes loceklis, ilggadējs Einara Repšes domubiedrs Dans Titavs.

Ar pirmo numuru no Kristīgi demokrātiskās savienības saraksta kandidē labdarības fonda "Prioritāte" valdes loceklis Mareks Raups, tālāk sarakstā seko Latvijas Sociālās tirgus ekonomikas institūta valdes priekšsēdētājs Armands Agrums un Inčukalna novada domes deputāts Jānis Liepiņš.

Foto: Māris Morkāns, mixnews.lv

Komentāri