CVK no "Suverenitātes" EP vēlēšanu saraksta svītro nepilsoni, Mixnews.lv

CVK no "Suverenitātes" EP vēlēšanu saraksta svītro nepilsoni

фото

Politika | 2014. gada 21. martā plkst. 18:54

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien no partijas "Suverenitāte" Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām pieteiktā kandidātu saraksta svītroja nepilsoni Aidinu Askerovu, ziņo LETA.

Saskaņā ar likumu tiesības kandidēt EP vēlēšanās ir Latvijas pilsonim un Eiropas Savienības pilsonim, kurš nav Latvijas pilsonis, bet kurš uzturas Latvijā.

CVK šādu lēmumu pieņēma, pamatojoties uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegto informāciju.

"Suverenitātes" pārstāvis un EP vēlēšanu kandidāts Normunds Ozoliņš piektdien komisijas sēdē piekrita lēmumam par nepilsoņa Askerova svītrošanu no kandidātu saraksta. Ozoliņš skaidroja, ka Askerovs ir maldinājis partiju un no saraksta svītrotā kandidāta rīcība vērtējama kā slikta.

Politiskais spēks sodu Askerovam nav plānojis piemērot, taču nav izslēdzams, ka kompetentās iestādes var nolemt rīkoties šajā gadījumā, norādīja Ozoliņš.

Askerovs sacīja, ka viņš neesot zinājis par nosacījumu, ka nepilsoņi nevar kandidēt EP vēlēšanās. Viņš norādīja, ka ciena Latviju un nedomā CVK pieņemto lēmumu apstrīdēt tiesā.

"Suverenitātes" pārstāvis skaidroja, ka partijas mērķis ir kopīgai rīcībai apvienot visu tautību Latvijas iedzīvotājus.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka CVK piektdien EP vēlēšanām reģistrēja septiņus šonedēļ iesniegtos vēlēšanu kandidātu sarakstus. Līdz ar to CVK vēlēšanām reģistrējusi visus 14 kandidātu sarakstus.

Foto: Māris Morkāns, mixnews.lv

Komentāri