Vj. Dombrovskis: Jāvaicā "Vienotībai", kādēļ tā neatbalsta savu premjeru un valdību, Mixnews.lv

Vj. Dombrovskis: Jāvaicā "Vienotībai", kādēļ tā neatbalsta savu premjeru un valdību

фото

Politika | 2013. gada 25. janvārī plkst. 21:21

Saistībā ar "Vienotības" deputātu balsojumiem pret Ministru prezidenta Valda Dombrovska un valdības atbalstītajiem likumu grozījumiem ir jāvaicā, kāpēc viņi neatbalsta savu premjeru un valdību, šodien aģentūrai LETA sacīja "Reformu partijas" (RP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis.

Viņš norādīja, ka "Vienotības" deputātu iebildumu dēļ Saeimā iepriekš tika noraidīti grozījumi Būvniecības likumā, kuri tika virzīti saskaņā ar premjera izdoto rezolūciju. Savukārt ceturtdienas balsojums pret izmaiņām pašvaldību deputātu statusā rada neizpratni, jo šie grozījumi "atnāca no Ministru kabineta" un šādi plāni ir minēti arī valdības deklarācijā.

Uz jautājumu, kāda jēga palikt valdībā, kurā netiek atbalstītas viņu deleģētā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) virzītās izmaiņas likumos, Vjačeslavs Dombrovskis skaidroja, ka RP šai valdībai neredz alternatīvu un ka tajā "vismaz kaut ko var panākt".

RP frakcijas priekšsēdētājs norāda uz komunikācijas problēmām. Gadījumā, ja kādam no "Vienotības" deputātiem bija ideoloģiski atšķirīgi uzskati, tad šiem deputātiem par to bija jāinformē frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis, kuram tas bija jāpavēsta pārējiem koalīcijas partneriem.

фото

Savukārt pats Dzintars Zaķis norādīja, ka Saeimas plenārsēdē, balsojot par steidzamību likumprojektam par deputātu skaita samazināšanu pašvaldībās, noticis misēklis un ar to skaidrojams, kādēļ vairāki "Vienotības" deputāti nobalsoja pret to.

Zaķis skaidroja, ka sēde bijusi gara un deputāti bija saguruši, tāpēc noticis šāds misēklis. Frakcijā iepriekš esot bijusi vienošanās atbalstīt steidzamības noteikšanu un arī pašu likumprojektu pirmajā lasījumā, bet tad iesniegt priekšlikumus, paredzot, ka deputātu skaits tiks samazināts tikai mazajās pašvaldībās.

Kad tiks iesniegts jauns likumprojekts, kas paredzēs deputātu skaita samazināšanu tikai mazajās pašvaldībās, "Vienotība" atbalstīs gan steidzamības piešķiršanu tam, gan arī pašu likumprojektu, sacīja Zaķis.

Politiķis arī uzsvēra, ka šādu "Vienotības" balsojumu "nekādā gadījumā" nevajadzētu uzskatīt par attieksmes paušanu pret vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Edmundu Sprūdžu (RP), kurš virzīja šīs reformas. Tāpat saskaņā ar Zaķa teikto neesot pamata runāt par haosu vai būtiskām problēmām koalīcijā.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Saeimas deputāti ceturtdien pirmajā lasījumā noraidīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ierosinājumu samazināt deputātu skaitu pašvaldībās un mainīt deputāta statusu, kas iepriekš paredzēja, ka deputāts pienākumus pilda no darba brīvajā laikā.

Komentāri