EP neapmaksās Ždanokas braucienu uz Krimu, Mixnews.lv

EP neapmaksās Ždanokas braucienu uz Krimu

фото

Politika | 2014. gada 24. martā plkst. 13:21

Eiropas Parlaments (EP) neapmaksās EP deputātes Tatjanas Ždanokas (LKS) braucienu uz Krimu 16.martā un tā dēvētā "referenduma" novērošanu, jo šīs darbības nekvalificējas atmaksai, ziņo LETA.

Kā skaidroja EP informācijas birojs Latvijā, Ždanokas brauciens nekvalificējas atmaksai, jo tā nebija oficiāla EP novērošanas misija. Turklāt EP pieņēma rezolūciju, norādot, ka referendums ir nelegāls, tāpēc oficiāli novērotāji netika sūtīti.

Pati Ždanoka TV3 raidījumam "Nekā personīga" gan izteikusi cerību, ka EP atmaksās brauciena izdevumus. Jautāta, vai uz Krimu braukusi par savu naudu, Ždanoka atbildēja, ka "mums, EP, esot izdalīta naudiņa uz gadiņu braucieniem pēc ielūgumiem. Tā kā es pati nopirku visas biļetes, viesnīcu apmaksāju un ceru, ka man EP to apmaksās".

Ždanoka 16.martā bijusi Krimā, lai sekotu līdzi notiekošajam šajā Ukrainas reģionā. Ždanoka paskaidroja, ka viņa devusies uz Krimu pēc pašas iniciatīvas un neesot iekļauta nevienā oficiālā delegācijā.

Par šo rīcību viņas pārstāvētās EP politiskās grupas "Zaļie/Eiropas Brīvā apvienība" (EBA) līdzpriekšsēdētāja Rebeka Hārmsa vērsusies pie EBA ar lūgumu izslēgt Ždanoku no tās rindām.

Hārmsa uzsver, ka kopš nemieru sākuma Ukrainā grupa "Zaļie/EBA" EP ir konsekventi un nepārprotami atbalstījusi pilsonisko sabiedrību un opozīcijas spēkus, kas iestājas par Ukrainas virzību uz Eiropu, taču Ždanokas pēdējā laika darbība un izplatītie paziņojumi ir pilnīgi nepieņemami.

Tomēr Ždanoka ir pārliecināta, ka līdz savu deputātes pilnvaru termiņa beigām saglabās savu vietu politiskajā grupā "Zaļie/EBA", jo "zaļajiem" kolēģiem nav īpašu iespēju ietekmēt EBA grupas sastāvu.

Komentāri