Dzintars: No līdzvērtīgāka ministru amatu sadalījuma ieguvēja būtu visa koalīcija, Mixnews.lv

Dzintars: No līdzvērtīgāka ministru amatu sadalījuma ieguvēja būtu visa koalīcija (1)

фото

Politika | 2013. gada 26. janvārī plkst. 14:02

Valdošā koalīcija iegūtu, ja ministru amatu sadalījums starp frakcijām būtu līdzvērtīgāks, šādu viedokli intervijā aģentūrai LETA pauda nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars.

Laikā, kad tika veidota pašreizējā valdība, Zatlera reformu partijas prioritāte acīmredzami nebija šāda koalīcija, uzskata Dzintars, atgādinot, ka Valdis Zatlers bija nācis klajā ar paziņojumu, ka viņa lēmumu par sadarbību ar "Saskaņas centru" var mainīt tikai ar tankiem. Šī iemesla dēļ esot bijusi nepieciešama ļoti liela pretimnākšana ministru amatu sadalē "zatleriešiem", bet VL-TB/LNNK nācies izšķirties starp mazāku amatu skaitu vai ļoti nelabvēlīgu koalīcijas scenāriju.

"Es uzskatu, ka koalīcija iegūtu, ja ministru amatu sadalījums būtu līdzvērtīgāks," sacīja Dzintars, solot, ka tas tomēr nebūšot izšķirošais faktors valdības turpmākās darbības nodrošināšanā. Izšķirošie būšot pasākumi, kuru finansēšanu paredz valsts budžets, un likumi, ko valdība virzīs pieņemšanai Saeimā.

Jautāts, kurus ministru portfeļus VL-TB/LNNK vēlētos vēl iegūt, ja koalīcija tomēr piekristu pārmaiņām atbildības sfēru sadalījumā, Dzintars atbildēja, - kamēr strādā pašreizējie ministri, kādam citam koalīcijas loceklim būtu nekorekti nosaukt konkrētas ministrijas. Pēc Dzintara domām, tā būtu jau skaidra neuzticības izteikšana konkrētiem ministriem. Līdz ar to VL-TB/LNNK varot runāt tikai par sfērām, kas interesē apvienību, un tās neesot mainījušās kopš šīs valdības veidošanas laika.

"Tā kā atbrīvojās satiksmes ministra vieta, uzskatu, ka tā ir mūsu goda lieta - atgādināt, ka VL-TB/LNNK ir gatava uzņemties lielāku atbildību, un, mūsuprāt, tas koalīcijai nāktu par labu," teica Dzintars.

Ja arī VL-TB/LNNK iniciatīvai par ministru darba izvērtēšanu atbalsta koalīcijā nebūs, Valda Dombrovska (V) valdību "nacionāļi" negāzīšot. "Es nevaru apgalvot, ka šī koalīcija tuvākā vai tālākā nākotnē nevarētu mainīties, bet tas nenotiks pēc mūsu ierosinājuma," sacīja Dzintars.

Lai mainītos koalīcija, pēc Dzintara domām, ir jānotiek kādam šķelšanās procesam Reformu partijas iekšienē, vai arī ir jāslēdz kāda vienošanās par atbalstu valdībai starp premjeru Dombrovski uz Zaļo un zemnieku savienības frakciju.

Komentāri 1
aiepirms 6 gadiem
Nacionāļiem nav ideju, kā paaugstinātu savu reitingu... Kad Bērziņa kungs demisionēja, tad gan viņi negribēja vērtēt ministru darbu...