Vienotība un RP uz vēlēšanām nesaplūdīs, bet uzņems partijā atsevišķus RP biedrus, Mixnews.lv

Vienotība un RP uz vēlēšanām nesaplūdīs, bet uzņems partijā atsevišķus RP biedrus

фото

Politika | 2014. gada 25. martā plkst. 09:50

Darbs pie partijas "Vienotība" un Reformu parijas (RP) tuvināšanās "ceļa kartes" vēl nav noslēdzies, taču, visticamāk, abu politisko spēku sadarbība pirms 12.Saeimas vēlēšanām nenozīmēs organizāciju saplūšanu, bet gan atsevišķu RP politiķu uzņemšanu "Vienotībā", ziņo LETA.

Tuvināšanās "ceļa karte" vēl būs jāapstiprina abu partiju valdēs, tas varētu notikt pēc RP kongresa, kas notiks sestdien, 29.martā. Tomēr abu politisko spēku politiķi neoficiāli norāda, ka, visticamāk, partiju saplūšana nenotiks, bet atsevišķi cilvēki, kuri vēlēsies startēt vēlēšanās, iestāsies "Vienotībā".

Kaut arī atsevišķi RP biedri jau esot pauduši gatavību pievienoties "Vienotībai", jautājums par viņu uzņemšanu varētu aktualizēties nedaudz vēlāk, kad būs precīzi skaidrs, kuri tieši RP politiķi iestāsies šajā partijā. Šie RP pašreizējie biedri varētu tikt uzņemti "Vienotībā" vienlaicīgi.

RP Saeimas frakcija iepriekš ir pārrunājusi jautājumu par to, kuri no Saeimas deputātiem plāno arī turpmāk darboties politikā. Vairāki no politiķiem startēt nākamajās Saeimas vēlēšanās neplāno, piemēram, Edmunds Demiters, Guntars Bilsēns, Valdis Zatlers, Valdis Liepiņš. Iespējams, darbošanos politikā varētu apdomāt arī Inita Bišofa un Gunārs Igaunis.

Savukārt pārējie RP deputāti, kuri izteikuši vēlmi turpināt darbu politikā, savu nākotni saistot ar "Vienotību". Arī pašreizējie RP pārstāvji valdībā - ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis - varētu iestāties šajā partijā.

Kā ziņots, "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa un RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters 6.janvārī oficiāli parakstīja abu partiju vienošanās par tuvināšanos memorandu.

Iepriekš abu partiju politiķiem bija atšķirīgi viedokļi par to, vai RP pārstāvjiem, kas plāno piedalīties vēlēšanās būtu jāiestājas "Vienotībā". Āboltiņa iepriekš norādījusi, ka no "Vienotības" saraksta varēs kandidēt tie RP pārstāvji, kas iestāsies "Vienotībā". Savukārt vairākums no RP uzskata, ka nevar būt ne runas par to, ka politiskā spēka biedriem ir jāiestājas "Vienotībā", lai kandidētu vēlēšanās, iepriekš pauda Demiters.

Foto: kalniete.lv

Komentāri