No VARAM atlaisto Antonovu ieceļ par Rīgas namu pārvaldnieka priekšnieku, Mixnews.lv

No VARAM atlaisto Antonovu ieceļ par Rīgas namu pārvaldnieka priekšnieku

фото

Politika | 2014. gada 26. martā plkst. 14:52

Pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Aleksandrs Antonovs, kurš pirms divām nedēļām atbrīvots no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra amata, ziņo LETA.

"Diemžēl pēdējo gadu laikā valsts pārvaldi ir spiesti pamest daudzi profesionāļi. Būtu nepareizi, ja viņi pavisam aizietu prom uz privāto sektoru ar visu savu pieredzi. Antonovs ir viens no tādiem piemēriem. Esmu pārliecināts, viņš būs stiprs un labs RNP vadītājs," uzskata RNP kapitāla daļu turētājs Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Līdzšinējais RNP vadītājs Ervins Straupe (GKR) 3.martā pametis šo amatu un kļuvis par pašvaldības SIA "Rīgas nami" valdes locekli. Straupe uzņēmuma vadītāja amatā nostrādājis kopš uzņēmuma dibināšanas 2010.gada decembrī, un 2013.gada decembrī viņa darba līgums pagarināts vēl uz trim gadiem. Uz uzņēmuma vadītāja vakanci konkurss netika rīkots.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka valdība 11.martā atbalstīja VARAM valsts sekretāra Antonova atbrīvošanu no amata saistībā ar pieļautajiem pārkāpumiem, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu Karvas HES projektam, lai gan iepriekš finansējums ticis noraidīts projekta neatbilstības dēļ.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija secinājusi, ka Antonovs pārkāpumus izdarījis apzināti, zinot rīcības prettiesiskumu.

Antonovs lēmumu par finansējuma piešķiršanu bija pieņēmis vienpersoniski, nesaskaņojot to ar nevienu citu ministrijas atbildīgo amatpersonu. Viņš arī vienpersoniski esot pārvērtējis Vides investīciju fonda lēmumu finansējumu nepiešķirt, kas arī esot vērtējama kā apzināta rīcība.

Turklāt līdz šim šāda satura vienpersoniska lēmuma sagatavošana un pieņemšana nav bijusi Antonova profesionālās darbības pieredzē, teikts atzinumā. Dokumentā arī apgalvots, ka Antonovs apzināti vēlējies panākt, lai viņa rezolūcija par finansējuma piešķiršanu tiktu izpildīta.

Antonovs pagājušā gada decembra beigās licis dienas laikā sagatavot Vides investīciju fonda lēmumu par finansējuma piešķiršanu SIA "Patina", lai gan iepriekš naudas piešķiršana tikusi atlikta, turklāt iepriekšējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs izdeva rīkojumu par sadarbības pārtraukšanu ar šo uzņēmumu.

Karvas HES, kuru vides organizācijas vaino Vaidavas upes vides sagandēšanā, īpašnieks to pieteica 500 000 eiro līdzfinansējumam kā videi draudzīgu projektu.

Antonovs trešdien pēc valdības sēdē pieņemtā lēmuma par viņa atbrīvošanu no amata žurnālistiem sacīja, ka noteikti vērsīsies tiesā par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska (VL-TB/LNNK) rīkojumu atbrīvot viņu no amata.

Foto: Finanšu ministrija

Komentāri