ANO pieprasa Latvijai ievērot nepilsoņu un mazākumtautību tiesības, Mixnews.lv

ANO pieprasa Latvijai ievērot nepilsoņu un mazākumtautību tiesības (3)

фото

Politika | 2014. gada 27. martā plkst. 16:21

Latvijas valsts valodas likumi ir diskriminējoši, jo ierobežo darba iespējas krieviski runājošajiem un citām minoritātēm, atsaucoties uz ANO Cilvēktiesību komitejas paziņojumu, informē LETA-AFP.

Pēc tikšanās ar Latvijas amatpersonām šomēnes komiteja savā ziņojumā vērsusi uzmanību uz nepilsoņu statusu un valodu minoritātēm Latvijā.

Komiteja paudusi bažas, ka Latvijas valsts valodas prasmju prasībām ir diskriminējoša ietekme uz nodarbinātību un minoritāšu grupu darbu, kā arī paudusi bažas par nepilsoņu izslēgšanu no vairākām profesijām privātajā sektorā.

ANO Cilvēktiesību komiteja aicinājusi Latviju pielikt lielākus pūliņus, lai nodrošinātu, ka pilnībā tiek ievērotas cilvēktiesības, un atbalstīt integrācijas procesus.

Komisija aicinājusi pārskatīt valodas likumu, lai "garantētu, ka visi ierobežojumi latviski nerunājošo tiesībām ir saprātīgi, proporcionāli un nediskriminējoši", un atvieglot šo personu saskarsmi ar varasiestādēm.

Latvijai būtu arī jāapsver iespēja paplašināt to cilvēku loku, kam ir tiesības uz bezmaksas valodas kursiem, un jāpārstāj samazināt budžetu minoritāšu valodas izglītībai, norādījusi komisija.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 3
Munispirms 5 gadiem
Kāpēc ANO mīkstmieši sākuši smirdināties tieši tagad, kad par kaimiņvalsts okupāciju no ANO būtu jāizsbviež krievija, kura mazākumtautību intereses nieievēro vispār?
Iezemietispirms 5 gadiem
Ļoti labs "solo" komentārs delfos: - Kevins Rads – Austrālijas premjerministrs.
„Imigrantiem, nevis austrāliešiem ir jāpielāgojas! Pieņemiet to, vai brauciet prom! Esam noguruši no tautas satraukuma, vai nav aizvainota kāda persona vai kultūra. Mēs runājam angliski, nevis arābu, ķīniešu, krievu vai kādā citā valodā. Izejot no tā, ja vēlaties kļūt par daļu no mūsu sabiedrības- mācieties valodu.
Lielākā daļa austrāliešu, kuri izveidojuši šo valsti tic Dievam. Ja mūsu Dievs jūs aizvaino, tad es jums piedāvāju meklēt citā pasaules daļā savu valsti. Dievs ir daļa no mūsu kultūras. Mēs pieņemam jūsu ticību bez jautājumiem. Vienīgais ko mēs prasām – pieņemiet mūsu un dzīvojiet mierā un saticībā.
Šī ir MŪSU valsts, MŪSU kultūra un MŪSU dzīves stils, un mēs jums dodam iespēju priecāties kopā. Bet pēc tam, kad būsiet beiguši vaimanāt un žēloties par MŪSU Karogu, Zvērestu, reliģiskajām vērtībām, es vēlētos jūs iedvesmot izmantot vēl vienu Lielu Austrālijas Brīvību – IESPĒJU PAMEST VALSTI! Ja esat šeit nelaimīgi – BRAUCIET PROM! Mēs jums nelikām šurp braukt! Tā kā, pieņemiet valsti, kuru esat izvēlējušies.”
- spējat iedomāties, ka kādreiz kaut ko tādu spētu pateikt mūsu premjers ? : ))) Mums taču visu laiku kaut kam dibens jālaiza - te Briselei, te Krievijai. Nav laika domāt par savu tautu, par savas tautas lepnumu.