Deputāts Krēsliņš noliek deputāta mandātu, Mixnews.lv

Deputāts Krēsliņš noliek deputāta mandātu

фото

Politika | 2014. gada 27. martā plkst. 20:51

Reaģējot uz dēla aizturēšanu saistībā ar tā dēvētajām legālajām narkotikām, Saeimas nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK frakcijas deputāts Kārlis Krēsliņš nolēmis nolikt deputāta mandātu, atsaucoties no Nacionālās apvienības preses sekretāri Lailu Ozoliņu ziņo LETA.

"Narkotikas ir nopietna problēma, un es, tāpat kā citi Latvijas iedzīvotāji, esmu ieinteresēts, lai cīņa ar šo sērgu būtu maksimāli efektīva. Apzinoties, ka mans deputāta amats var radīt aizdomas saistībā ar mana aizturētā dēla lietas objektīvu izmeklēšanu un ka notikušais pastarpināti met ēnu arī uz nacionālo apvienību, paziņoju par atteikšanos no deputāta amata," sacīja deputāts.

"Tagad lai strādā izmeklētāji, nevis tie, kam patīk izteikt dažādas neticamas versijas par manu saistību ar "legālajām narkotikām"," piebilda Krēsliņš.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" Krēsliņš stāstīja, ka par dēla saistību ar izmeklēšanu par "legālajām narkotikām" viņš uzzinājis tikai pagājušajā nedēļā. Pēc Krēsliņa teiktā, dēls sākotnēji aizturēts aizdomās par cita nozieguma izdarīšanu, tikai vēlāk izrādījies, ka dēla drauga automašīnā atrastas arī tā dēvētās legālās narkotikas.

Krēsliņš apliecināja, ka pēc dēla aizturēšanas viņš zvanījis Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim, lai noskaidrotu, par ko dēls aizturēts. Uzzinājis, ka par krāpšanu, deputāts sarunu nav turpinājis, lai netraucētu izmeklēšanu.

Krēsliņš intervijā atzina, ka gadījumā, ja informācija par dēlu nebūtu parādījusies publiski, viņš nebūtu nolicis mandātu, jo patlaban ir tikai aizdomas un nekas neesot pierādīts. Deputāts nolēmis atkāpties no amata, jo publiskotā informācija metot ēnu uz viņa pārstāvēto politisko spēku.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars uzskata, ka kolēģa lēmums ir godavīra cienīgs, un šo lēmumu respektē.

"Par notikušo joprojām rit izmeklēšana, ir daudz nezināmu aspektu, turklāt diez vai tēvam ir jāatbild par savu pilngadīgo bērnu kļūdām. Taču Krēsliņš šajā situācijā ir parādījis savu principialitāti. Vienalga, legālas vai nelegālas - narkotikas ir joma, kurā kompromisi nav iespējami," atzina Dzintars.

Kā ziņots, pirms vairākiem mēnešiem Krēsliņa 25 gadus vecā dēla Jāņa vadītajā automašīnā policija atradusi vairāk nekā vienu kilogramu tā dēvēto legālo narkotiku. Krēsliņš apstiprināja, ka dēls ticis apcietināts un vēlāk atbrīvots. Krēsliņš, kuram pašreiz vairs neesot cieša kontakta ar dēlu, izteica nožēlu, ka viņu nav audzinājis stingrāk.

Pēdējos mēnešos aktualizējusies cīņa ar tā dēvētajām legālajām narkotikām, kuru vilinājumam ļaujas arvien vairāk jauniešu un pat bērnu. Gandrīz ik dienu slimnīcās nonāk vairāki jaunieši, kas saindējušies ar šīm narkotikām.

Ceturtdien Saeimas deputāti pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību", kuri papildus jau pastāvošajiem ierobežojumiem nosaka sintezētas psihoaktīvas vielas definīciju un paver ceļu to sertificēšanas ieviešanai. Saistībā ar grozījumiem publiskās diskusijas laikā ir izskanējušas arī bažas un iebildumi.

Foto: Saeimas Kanceleja

Komentāri