Cilevičs: Latvija nevar ignorēt ANO cilvēktiesību ekspertu pārmetumus, Mixnews.lv

Cilevičs: Latvija nevar ignorēt ANO cilvēktiesību ekspertu pārmetumus (3)

фото

Politika | 2014. gada 29. martā plkst. 17:32

Kompetentas starptautiskas organizācijas viedoklim, par cilvēktiesību pārkāpumiem Latvijā ir ļoti būtiska politiskā nozīme, intervijā freecity.lv sacījis Saeimas deputāts Boriss Cilevičs.

Viņš uzskata, ka no tā, kā Latvijas reaģēs uz šiem pārmetumiem, atkarīgs valsts starptautiskā reputācija.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) cilvēktiesību komiteja 27.martā pēc tikšanās ar Latvijas pārstāvjiem atzina, ka Latvijas likumiem par valodu ir diskriminējošs raksturs, jo ierobežo nepilsoņu un cittautieši tiesības. Tika izteiktas arī bažas par nepilsoņu iespējām strādāt dažās profesijās privātajā sektorā.

"Protams, šīm rekomendācijām nav juridiska spēka Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Tomēr ignorēt tās arī nevar," sacīja Cilevičs.

Politiķis uzskata, ka pēdējie ANO cilvēktiesību komitejas pārmetumu sekas var būt ļoti nopietnas. Viņš uzskata, ka no ANO puses jau vairākkārt bijuši pārmetumi Latvijas virzienā par cilvēktiesību neievērošanu.

"Loģiski, ka tagad aizrādījumi bija pietiekami asi, jo tie, kas tos veido, redz, ka situācija šeit neuzlabojas," piebilda Cilevičs.

Komentāri 3
kkpirms 4 gadiem
Ar slimiem pa labam.
joskepirms 4 gadiem
kāds zin kāpēc cīnītāji par krievu tiesībām ir ēbreji? moš krieviem viss ir labi?
Munispirms 4 gadiem
Tiešām, kāpēc nav Latvijas pienācīgas atbildes organizācijai, kas iet kremļa okupantu pavadā un aizstāv tikai kremļa intereses?