Latvijas prezidentam pieprasa izvērtēt savu atbilstību amatam, Mixnews.lv

Latvijas prezidentam pieprasa izvērtēt savu atbilstību amatam (13)

фото

Politika | 2014. gada 31. martā plkst. 10:46

Internetā tiek izplatīta atklātā vēstule sakarā ar Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa reakciju uz Krievijas agresiju Ukrainā. Vēstulē asi nosodīta nepietiekami stingra, pēc autoru domām, prezidenta pozīcija pret notikumiem Ukrainā un Krimā.

Vēstules autori aicina Saeimu un Valsts prezidentu izvērtēt savas iespējas turpināt ieņemt šo amatu.

Vēstules autori paziņo, ka asi nosoda Krievijas agresiju pret Ukrainu, kā arī Krimas nelikumīgo anektēšanu. Autori arī pauž atbalstu Ukrainas tautas gribai un tās vēlētajam parlamentam.

"Mēs jūtamies vīlušies savos vēlētajos pārstāvjos un to izraudzītajā prezidentā. Mūs dziļi aizvaino Valsts prezidenta Andra Bērziņa nespēja formulēt savu viedokli situācijā, kuras sekas vistiešākajā veidā skar arī mūsu valsti. No mūsu viedokļa, Latvijā šobrīd nedrīkst iebraukt ne tikai Krievijas varas elite, ieskaitot Krievija prezidentu Vladimiru Putinu un pareizticīgo baznīca patriarhu Kirilu, bet arī vismaz daļa no tiem, kuri piedalās ikgadējā popmūzikas konkursā "Jaunais vilnis" Jūrmalā," uzskata vēstules autori.

Viņi arī aicina prezidentu un Saeimu iepazīstināt sabiedrību ar rīcības plānu gadījumam, "ja Krievijas impērijas atjaunošanas plāni, par kuriem neslēpti runā Krievijas prezidents Vladimirs Putins un viņam tuvu stāvošas personas, neapstātos tikai Ukrainā".

"Mums ir kauns, ka mūsu intereses pārstāv citu valstu augstākās amatpersonas: Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, Lietuvas prezidente Daļa Gribauskaite un ASV prezidents Baraks Obama, kamēr mūsu pašu prezidents publiski minstinās, neformulē savu pozīciju, neapliecina savu spēju un gribu vadīt Latvijas tautu izšķirošos pārbaudījumos, bet ir gatavs pieņemt Rīgas pilī agresoru, cilvēktiesību pārkāpēju un pašpasludinātu Krievijas impērijas atjaunotāju Vladimiru Putinu," uzsver autori.

Pēc vēstules autoru domām, tāds prezidents kā Andris Bērziņš nevar pārstāvēt valsts intereses.

"Mēs neuzskatām, ka tāds prezidents pārstāv Latvijas tautas intereses un aicinām Saeimu un Valsts prezidentu pašu izvērtēt savas iespējas turpināt ieņemt šo amatu," akcentē vēstules autori.

Viņi arī aicina cilvēkus, kuri piekrīt vēstulē izteiktajām domām, sūtīt savus parakstus uz meilu "kliedziens2014@gmail.com" un pārsūtīt šo informāciju kopā ar vēstules tekstu tālāk saviem draugiem un paziņām.

Paraksti tiks pieņemti līdz pirmdienai, 31. martam, pl.18:00.

Komentāri 13
politologspirms 4 gadiem
Dažādi mums tie prezidenti bijuši:
Ulmanis-bija prezidents pēc uzvārda
Vīķe-Freiberga-pierādīja ka arī sieviete var būt prezidente un ka nav jākaunas
Zatlers-pieradīja ka jebkurš var būt prezidents
Bēŗzins-pierāda ka valsts var iztikt arī bez prezidenta.....
Afrodītepirms 4 gadiem
Pilsoņiem savu viedokli vajadzētu paust biežāk un aktīvāk, īpaši attiecībā uz politiskajiem procesiem
Pilsonispirms 4 gadiem
No citas operas - beidzot arī parastie pilsoņi šajā valstī pasaka, ko domā, skaļi, tā, lai sabiedrība sadzird, nevis nolamājas mājās pie televizora un tad brīnās, kāpēc nekas nemainās!