Ministri pērn devušies 231 komandējumā, Mixnews.lv

Ministri pērn devušies 231 komandējumā

фото

Politika | 2013. gada 27. janvārī plkst. 19:14

Pērn ministri devušies ne vien uz daudz apspriesto Austrāliju, bet arī citām valstīm un kopumā bijuši 231 komandējumā, ziņo BNS.

Valsts kancelejā informē, ka premjera Valda Dombrovska rīkojumi par atļauju doties komandējumā norāda, ka visaktīvākais ceļotājs bijis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš bijis 53 dažāda garuma komandējumos.

Rinkēvičs devies gan vienas dienas komandējumā uz Lietuvu, Beļģiju, Čehiju, Poliju un Somiju, gan arī garākās vizītēs, piemēram, no 22.septembra līdz 1.oktobrim strādājis ASV. Pārējie ārlietu ministra pagājušā gada komandējumi pārsvarā ilguši divas līdz trīs dienas. Vienādi daudz komandējumos bijuši ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un finanšu ministrs Andris Vilks – katram bijuši 26 komandējumi.

Pārsvarā redzams, ka ministri devušies divu līdz triju dienu komandējumos, bet bijuši arī garāki ceļojumi. Piemēram, Vilks no 6. līdz 17.oktobrim bijis komandējumā Japānā, bet Pavļuts no 7. līdz 14.maijam uzturējies vizītē ASV. Salīdzinoši daudz komandējumu bijis zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai. Viņa 2012.gadā devusies 21 komandējumā.

Savukārt vismazāk pērn ceļojis tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kurš bijis piecos komandējumos. Maz komandējumu bijis arī labklājības ministrei Ilzei Viņķelei, kura devusies septiņās darba vizītēs, tostarp uz Azerbaidžānu, Lielbritāniju, Lietuvu un Beļģiju.

Par komandējumu uz Austrāliju daudz apspriestā kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende pērn kopumā bijusi 11 ārvalstu komandējumos. Viņa devusies gan uz tuvākām valstīm, piemēram, Vāciju, Lietuvu un Itāliju, gan arī bijusi komandējumos tālākās zemēs – Austrālijā, ASV, Kanādā un Ķīnā.

foto: lvportals.lv

Komentāri