PMLP par Benesa Aijo darbību ierosina pārbaudes lietu, Mixnews.lv

PMLP par Benesa Aijo darbību ierosina pārbaudes lietu

фото

Politika | 2014. gada 2. aprīlī plkst. 13:27

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ir ierosinājusi pārbaudes lietu par Benesa Aijo iespējamo brīvprātīgo iestāšanās citas valsts bruņotajos spēkos vai militārā organizācijā un lūgusi arī pašu Aijo sniegt viedokli par minēto faktu, ziņo LETA.

Kā pastāstīja PMLP priekšnieka vietnieks Jānis Citskovskis, pēc dokumentu pārbaudes pārvalde pieņems lēmumu atņemt Aijo Latvijas pilsonību vai izbeigt pārbaudes lietu, ja tajā netiks konstatēti apstākļi, kas varētu būt iemesls Latvijas pilsonības atņemšanai.

Vienlaicīgi PMLP norāda, ka Aijo izraidīšana un atpakaļuzņemšana nav pārvaldes kompetencē. Par šiem jautājumiem atbildīga ir Ārlietu ministrija, kurai nepieciešamības gadījumā šajā jautājumā vajadzētu saņemt informāciju no Ukrainas puses.

Kā pavēstīja Valsts robežsardzē, arī šai kārtībsargājošai institūcijai papildus informācijas par Aijo gaitām patlaban nav.

Arī Ārlietu ministrija (ĀM) pagaidām nav saņēmusi oficiālu informāciju no Ukrainas puses par Aijo izraidīšanu, apliecināja ĀM vēstnieks preses sekretārs Kārlis Eihenbaums. Latvijas vēstniecība Ukrainā nav informēta par iespējamām darbībām pret Aijo.

Citskovskis norādīja, ka PMLP pārbaudē tiks noskaidrots, kuras valsts bruņotajos spēkos vai militārā organizācijā persona dienē, kā arī to, vai personas dienests kādas citas valsts bruņotajos spēkos vai militārā organizācijā ir brīvprātīgs.

Tāpat PMLP noskaidros, vai valdība atļāvusi personai dienēt kādas citas valsts bruņotajos spēkos vai militārā organizācijā. Pārbaudē tiks noskaidrots arī, vai persona ir ieguvusi citas valsts pilsonību.

Aijo martā paziņoja, ka iestājās Krimas "pašaizsardzības spēkos", Krievijas medijam "ura.ru" izklāstot savas pārdomas par Kijevā notikušo "fašistu apvērsumu", krievu tiesību problēmām un lepni pozējot viņam iesniegtajā militārajā formastērpā.

Ukrainas laikraksts "Korespondent.net" vēstīja, ka Ukraina izraidīs Aijo, kurš pēc Krimas aneksijas Aijo 23.martā manīts Ukrainas austrumu pilsētā Doņeckā, kur viņš piedalījās prokremliskos mītiņos, sakot kaismīgas uzrunas par "krievu valodas apspiešanu".

Foto: unian.net

Komentāri