Vīķe-Freiberga: Latvijā strādā krievu spiegi, Mixnews.lv

Vīķe-Freiberga: Latvijā strādā krievu spiegi (4)

фото

Politika | 2014. gada 3. aprīlī plkst. 11:34

Krievija ir pārņēmusi un atjaunojusi Padomju Savienības spiegošanas tradīcijas un sevišķi tas jūtams Krievijas pierobežas valstīs, telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Latvijas bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

"Visi tie tīkli, kuros savulaik kā spiegs bija iesaistīts tagadējais Krievijas prezidents Vladimirs Putins, netika iznīcināti līdz ar Padomju Savienības sabrukumu, bet gan uz laiku iesaldēti un varbūt samazināti, bet tās iemītās taciņas un kontakti ar saviem ietekmes aģentiem rietumos saglabājās. Sevišķi izteikti tas noticis Krievijas pierobežas valstīs," uzskata Vīķe-Freiberga.

Pēc viņas teiktā, šai sistēmai bijuši savi vājuma brīži, taču patlaban Krievijas dienesti ļoti cenšas sekot tam, kas notiek Rietumos.

"[Krievijas dienesti] ļoti cenšas izmantot jebkādu vājības pazīmi starp Rietumu līderiem, gluži tā pat kā kādreiz tā dēvētie talantu skauti jeb talantu izlūki, kas meklēja starp rietumniekiem spiegus un ietekmes aģentus," skaidro eksprezidente, piebilstot, ka Krievijas Federācija šo sistēmu pārmantojusi no Padomju Savienības.

"Es Putinam vairākas reizes esmu sēdējusi blakus. Dažos brīžos viņš var būt ļoti šarmants un patīkams, sevišķi, ja ar kādu nolēmis uzturēt labas attiecības. Taču tādos gadījumos, kad viņš, piemēram, vēlas novilkt striktu līniju un rādīt, ka viņš būs tas bargais kungs, kas sodīs to nerātno Latviju par to, ka viņa vispār uzdrošinājusies atjaunot neatkarību," pauž bijuši prezidente.

Viņš Vīķei-Freibergai esot stāstījis, cik ļoti traucējoši ir tas, ka starp Krieviju un Latviju ir šī robeža, tas taču traucējot dažādiem ciešajiem sakariem starp valstīm.

Vīķe-Freiberga intervijā arī norāda, ka Latvijai ļoti nopietni jāstrādā pie informācijas aprites, īpaši jādomā par iedzīvotājiem pie austrumu robežas, kur valsts līdz šim rīkojusies ļoti neatbildīgi, jo tur praktiski nav pieejami Latvijas mediji.

Komentāri 4
Juris Ojārspirms 4 gadiem
Ņemot vērā to, cik liela vara ir Krievijai un tā palielinās diezgan ātrā tempā (pēdējais piemērs ir Krima), ir arī runas, ka nākamās būs Baltijas valstis, nepārsteidz spiegu esamība.
unipirms 4 gadiem
Un CRU, MI 5,MOSSAD UN T.D.!!!
komopirms 4 gadiem
Un vīķene ir viena no tiem