Lembergs: NATO spēku ievešana Latvijā ir okupācija, Mixnews.lv

Lembergs: NATO spēku ievešana Latvijā ir okupācija (6)

фото

Politika | 2014. gada 3. aprīlī plkst. 16:52

Iespējamā NATO militārās klātbūtnes palielināšana Latvijā, ievedot NATO spēkus, būtu uztverama kā svešas valsts okupācija un pielīdzināma 1940.gadā notikušajai padomju karaspēka ievešanai Latvijā ar toreizējā valsts vadītāja Kārļa Ulmaņa piekrišanu, aģentūrai LETA savu viedokli pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").

"Ja ieved NATO karaspēku, tā pēc būtības ir svešas valsts okupācija - tas pats, kas 1940.gadā, kad Latvijā ar Kārļa Ulmaņa piekrišanu ieveda padomju karaspēku," savu viedokli pauda Lembergs.

Ventspils mērs uzskata, ka Ventspils osta NATO kuģiem nebūtu piemērota.

"Ja notiks NATO karaspēka ievešana Latvijā, tas nozīmē, ka Latvija kļūs par potenciālu kaujas lauku starp ASV un Krieviju. Tas ilgtermiņā apdraudēs Latvijas ekonomiskās, sociālās un drošības intereses," savu viedokli pauda Lembergs.

Komentējot izskanējušās ziņas, ka NATO militārā pavēlniecība, iespējams, varētu lemt par ostas piestātnes izveidi kādā no Baltijas valstīm, lai nodrošinātu NATO militāro kuģu piekļuvi reģionam, Lembergs norādīja, ka Ventspils osta tā nevarētu būt, jo nav tam piemērota.

Ventspils osta ir paredzēta tirdzniecības kuģiem, bet NATO kuģiem tajā fiziski nebūtu vietas - tikai viens vai divi kuģi tur varētu piestāt uz noteiktu laiku. Turpretim Liepājas osta jau cariskās Krievijas laikā ir būvēta kā militāra osta un šādam mērķim būtu piemērotāka, atzina Lembergs.

Liepājas osta varētu būt atbilstoša, lai nodrošinātu NATO militāro kuģu piekļuvi Baltijas reģionam, uzskata atvaļinātais brigādes ģenerālis, bijušais Aizsardzības ministrijas izpildsekretārs militāro spējo attīstības jautājumos Gundars Ābols.

Viņš atgādināja, ka šī osta savā ziņā jau iepriekš no militārajiem aspektiem tikusi izvērtēta kā pietiekami piemērota un ne jau velti padomju laikā Liepājā bija izvietots liels karaflotes kontingents. Turklāt Liepājā Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem jau pieder stāvvietas ostā.

"NATO politiskā vadība uzdevusi militārajiem speciālistiem izvērtēt un sniegt priekšlikumus. Speciālisti izvērtēs infrastruktūru un to, kāda veida kuģi varētu ienākt, un tad, balstoties uz to, tiks atrasta iespējami labākā bāzēšanās vieta, un es pieļauju, ka tā varētu būt Liepāja," norādīja Ābols.

Ja NATO militārā pavēlniecība lems par ostas piestātnes izveidi kādā no Baltijas valstīm, lai nodrošinātu NATO militāro kuģu piekļuvi reģionam, Liepājas osta šim mērķim būtu iespēju ziņā vispiemērotākā, trešdien paziņoja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Vējonis pauž gandarījumu par NATO ārlietu ministru šī gada 1.aprīļa kopīgo lēmumu, kas paredz papildu pasākumu ieviešanu sadarbības stiprināšanai ar NATO Austrumeiropas partneriem.

Pēc dalības NATO valstu ārlietu ministru sanāksmē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) tika skaidrojis, ka NATO Baltijas valstu drošībai plāno vairākus būtiskus pasākumus - jau drīzumā Baltijā izveidot vēl vienu NATO patruļlidmašīnu bāzi un kādu ostu pielāgot NATO militāro kuģu piekļuvei.

AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins norādīja, ka pašreiz NATO militārajai vadībai uzdots sākt izvērtējumu par to, kā varētu izpausties reāla palīdzība un kurās Baltijas valstīs NATO spēkus izvietot.

Tuvāko nedēļu laikā NATO nāks klajā ar informāciju par lēmumu, kādus militāros resursus, tostarp karavīrus un karakuģus, NATO varētu nosūtīt uz Austrumeiropas un Baltijas valstīm, norādīja Galkins.

Komentāri 6
#suverenitate lvpirms 4 gadiem
Izkropļotā Satversme nodrošina, valsts pārvaldes darbinieku - liekēžu un tās izdevumu pieaugumu. #suverenitate lv
1991.g. 2,9% no bužeta
2005.g. 5,8% no bužeta
2007.g.12,3% no bužeta utt
Bezpartejisko bloka "Suverenitāte" manifests - programma:
"Latvijas Republikas Suverenitāte ir vienīgais ceļš uz labklājību.
Par Latvijas Republikas, tātad 1922.gada Satversmes atjaunošanu, pilnā
apmērā
Par savu, nacionālo, ekonomisko, kultūras politiku un militaro
neitralitati.
Par Latijas Republikas suverēnām tiesībām noteikt pašiem, pēc
subsidaritātes principa iekšējos noteikumus, nodokļus, ražošanas kvotas, kultūras, ģimenes, morāles
un iekšējā patēriņa produktu kvalitates standartus"

/E.Puķe/
no malas.pirms 4 gadiem
Protams,tā jau ir Okupācija jo šeit ne viens nav jāaizstāv un ne viens Latvijai neuzbrūk.
Reinis.pirms 4 gadiem
Lebergs jauc pimpi ar pirkstu.