Deputāti pieprasa Ogres mēra demisiju, Mixnews.lv

Deputāti pieprasa Ogres mēra demisiju

фото

Politika | 2014. gada 7. aprīlī plkst. 15:12

Deviņi Ogres novada domes deputāti vērsušies pie novada domes priekšsēdētāja Edvīna Bartkeviča ("Ogres novadam") ar iesniegumu, pieprasot viņa demisiju, ziņo LETA.

Kā informēja pašvaldības pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs, deputāti paši savā iesniegumā nav minējuši iemeslu prasībai par domes priekšsēdētāja maiņu, taču Bartkevičs pēc sarunām ar iesnieguma autoriem minējis, ka viens no būtiskākajiem iemesliem šim iesniegumam esot vietējo, ar mazumtirdzniecību saistīto uzņēmēju biznesa intereses.

"Vienkārši sakot - tā ir vēlme izvairīties no konkurences, nepieļaujot gaidāmo tirdzniecības tīkla "Rimi" ienākšanu Ogrē," norādījis novada mērs.

Iesniegumu 1.aprīlī parakstījis Artūrs Mangulis (Latvijas Zaļā partija), no nacionālās apvienības VL-TB/LNNK un Latvijas zemnieku savienības saraksta ievēlētie Egils Helmanis, Dainis Širovs un Māris Siliņš, Dzintra Mozule ("Visu Latvijai!", "Pilsoniskā savienība"), Ilga Vecziediņa ("Apvienība "Iedzīvotāji""), Juris Laizāns (SC), kā arī divi Bartkeviča pārstāvētās partijas "Ogres novadam" biedri - Ineta Tamane un Andrejs Ceplītis.

Saskaņā ar likumu "Par pašvaldībām" vietējās pašvaldības domes priekšsēdētāju var atbrīvot no amata, ja to pieprasa vismaz viena trešdaļa deputātu, savukārt priekšsēdētājs ir atbrīvots no amata, ja par to nobalso vairāk nekā puse no ievēlēto deputātu kopskaita. Ogres novada domē ievēlēti 17 deputāti.

Likumā noteikts, ka gadījumos, kad saņemts priekšlikums par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata, domes ārkārtas sēde jāsasauc ne vēlāk kā divu nedēļu laikā no priekšlikuma saņemšanas dienas. Sēde par Bartkeviča atcelšanu no amata un jauna domes priekšsēdētāja vēlēšanām notiks ne vēlāk kā 15.aprīlī, informēja Sapožņikovs.

Ogres pašvaldība jau divus gadus nespēj vienoties par "Rimi" veikala būvniecību Parka ielā. Veikala būvniecību pieļauj 2006.gadā apstiprinātais detālplānojums, bet pret šo ieceri iebilst iedzīvotāji.

Pēdējoreiz pašvaldība kādu no trim piedāvātajiem būvniecības risinājumiem skatījusi 2012.gada vasarā, taču lēmuma pieņemšana tika atlikta, jo domei tikusi sniegta pretrunīga informācija - gan lielveikala būvniecības piekritēji, gan pretinieki veikuši dažādas aptaujas, kurās ieguvuši sev labvēlīgus, savstarpēji pretrunīgus viedokļus.

Jautājums par "Rimi" būvēšanu aktualizējies šā gada sākumā, jo pašvaldība šovasar plāno rekonstruēt Parka ielu, kura šobrīd atrodas ļoti sliktā stāvoklī. Par ielas rekonstruēšanu rīkota sabiedriskā apspriešana, kuras gaitā iedzīvotāji atkal iebilduši pret lielveikala būvniecību.

Foto: visc.gov.lv

Komentāri