Kalnmeiers diviem prokuroriem samazina algu, bet vienu atlaiž, Mixnews.lv

Kalnmeiers diviem prokuroriem samazina algu, bet vienu atlaiž

фото

Politika | 2014. gada 8. aprīlī plkst. 13:42

Šogad par disciplinārpārkāpumiem sodīti septiņi prokurori, savukārt viens atlaists no amata, ziņo LETA.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga pastāstīja, ka ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers šogad vienu rajona līmeņa prokurori atlaidis no amata, jo viņai izrādījušās nepietiekamas profesionālās iemaņas. Atlaišana gan neskaitījās kā disciplinārsods, jo prokurores rīcībā disciplinārpārkāpumi netika konstatēti.

Šogad par nolaidību, pildot amata pienākumus, un pienākumu tīšu nepildīšanu četriem apgabala līmeņa prokuroriem un trīs rajona līmeņa prokuroriem piemēroti dažādi disciplinārsodi. Diviem piemērota mēnešalgas samazināšana, trim piezīmes, bet rājieni piemēroti diviem prokuroriem.

Četri sodītie ir apgabala līmeņa prokurori, bet pārējie strādājuši rajona līmeņa prokuratūrās.

Likums paredz, ka prokuroriem par pārkāpumiem var piemērot piecus disciplinārsodus - piezīmi, rājienu, algas samazināšanu līdz 20% uz laiku, kas nav ilgāks par pusgadu, pazemināšanu amatā un atlaišanu no amata.

Ģenerālprokurors februāra beigās ikgadējā sanāksmē par prokuratūras darba rezultātiem 2013.gadā paziņoja, ka ir kritiski noskaņots pret pašreizējo prokuroru disciplīnu un kā vienu no risinājumiem saskata algu samazināšanu.

Pagājušajā gadā disciplināri sodīti 16 prokurori, kas ir par par diviem mazāk nekā gadu iepriekš. Jau sanāksmē Kalnmeiers solīja, ka būs disciplināri sodīti prokurori un acīmredzot visefektīvākais sods disciplīnas uzlabošanai būtu algas samazināšana.

Pagājušajā gadā četriem prokuroriem ir izteiktas piezīmes, desmit piemērots rājiens, bet divi prokurori izpelnījušies mēneša amatalgas samazinājumu.

Foto: mixnews.lv

Komentāri