Latviju apmeklēs ASV senators Džons Makeins, Mixnews.lv

Latviju apmeklēs ASV senators Džons Makeins

фото

Politika | 2014. gada 8. aprīlī plkst. 21:15

Nākamnedēļ vizītē Latvijā ieradīsies ietekmīgais ASV senators Džons Makeins. Senators Latviju apmeklēs kopā ar trim citiem ASV senatoriem.

Vizītes dienaskārtībā būšot notikumi Ukrainā un ar tiem saistītie Baltijas valstu drošības jautājumi, otrdienas vakarā vēstīja TV3 ziņas.

Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs, vēstnieks Kārlis Eihenbaums ASV senatora vizīti Latvijā nevarēja ne apstiprināt, ne noliegt. Konkrētu atbildi viņš varēšot sniegt tikai 9.qaprīlī.

Ja ASV senators apstiprinās savu vizīti Latvijā, ĀM izveidos vizītes plānu, kurā būs iekļauta tikšanās ar valsts vadību, amatpersonām un aizsardzības objektu apmeklēšana, sacīja Eihenbaums.

Saskaņā ar TV3 ziņu rīcībā esošo informāciju, Makeins Latvijā uzturēsies otrdien, 15.aprīlī, un trešdien, 16.aprīlī. Baltijas reģionā viņš apmeklēs arī Lietuvu un Igauniju.

Patlaban vizītes darbakārtība vēl tiek saskaņota, taču noprotams, ka ASV senatori tiksies ar Latvijas augstākajām amatpersonām.

Martā Makeins apmeklēja Ukrainu. Pēc atgriešanās no tās senators aicināja pašos pamatos pārvērtēt ASV attiecības ar Krieviju un tās prezidentu Vladimiru Putinu un beidzot saskatīt viņu "tādu, kāds viņš patiesībā ir".

Makeins ir to ASV amatpersonu vidū, pret kurām Krievija noteikusi "atbildes" sankcijas saistībā ar notikumiem Ukrainā.

Komentāri