Zatlers: Krievijas politika Ukrainā ir noziedzīga, Mixnews.lv

Zatlers: Krievijas politika Ukrainā ir noziedzīga

фото

Politika | 2014. gada 9. aprīlī plkst. 11:52

Krievijas politika Ukrainā ir noziedzīga, Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumā "900 sekundes" sacīja bijušais Valsts prezidents, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Valdis Zatlers (RP).

Zatlers gan atturējās tieši nosaukt par noziedznieku Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, piebilstot, ka Putins ir konkrētas valsts, konkrēts politiķis, kurš realizē Krievijas ārpolitiku.

Bijušais prezidents arī norādīja, ka jau pirms pieciem gadiem dzirdējis Putinu sakām, ka Ukraina ir mākslīga valsts, kurai nav tiesības pastāvēt. Kā sacīja Zatlers, attiecībā uz diskusijām par Putina iespējamo vizīti Latvijā ir nereāli, ka Putins varētu ierasties, ka viņu šeit kāds gaida vai, ka viņš pats varētu ierasties.

Politiķis arī uzsvēra, ka patlaban nav runa par asu attiecību pārtraukšanu ar Krieviju.

Zatlers nepiekrīt, ka Latvijai nav skaidra pozīcija par nepieciešamajām sankcijām pret Krieviju, tomēr, iespējams, tā tiek nepietiekami skaidrota. Viņš norādīja, ka efektīvas sankcijas būs tikai Eiropas Savienības (ES) kopējās sankcijas. Iespējams, to pieņemšana varot šķist lēna. Tā esot ES specifika, tomēr, kad lēmums par sankcijām tiek pieņemts, tās ir efektīvas, uzskata Zalters.

Komentāri