Zadornovs uzturēšanās atļaujas atņemšanu sauc par uzslavu, Mixnews.lv

Zadornovs uzturēšanās atļaujas atņemšanu sauc par uzslavu

фото

Politika | 2014. gada 10. aprīlī plkst. 08:52

Ja varas iestādes ļauj galvaspilsētas centrā bijušo fašistu maršus, tad izpelnīties tādu varas iestāžu lēmumu atņemt uzturēšanās atļauju Latvijā ir uzskatāms par sava veida uzslavu, laikrakstam "Vesti Segonja" pauž Krievijas rakstnieks-satīriķis Mihails Zadornovs, komentējot aktualizēto jautājumu par sev piešķirtās uzturēšanās atļaujas Latvijā iespējamo atņemšanu.

Pēc Zadornova teiktā, viņš jau sen gaidījis šādu Latvijas rīcību. "Tikai iedomājieties - cilvēkiem, kuri piedalījās masu slepkavībās Latvijā, tiek gods, bet man, kurš organizējis Jūrmalā festivālu, atvēris bibliotēku, dod naudu gan latviešu, gan krievu bērnu operācijām, palīdz bērnu namiem un pansionātiem, tiek "melnais saraksts", pielīdzinot teroristiem. Neko citu, kā smaidu, tāds lēmums neizraisa," atzīst Krievu rakstnieks-satīriķis, piebilstot, ka "godīgi ļaudis tikai vairāk mani sāks cienīt".

Zadornovs zinot, par kuru rakstu Latvijas politiķi uz viņu esot apvainojušies. Proti, par kādu Latvijas uzņēmēju, kurš bijis kaislīgs Ukrainas Maidana atbalstītājs, un kurš aizvedis uz Kijevu šprotes. Tur viņš esot aplaupīts un "vēl apsaukāts par ebreju".

Ja uzturēšanās atļauja tikšot atņemta, Zadornovs to neapstrīdēšot, līdzīgi kā viņš nav apstrīdējis kopš 2000.gada spēkā esošo liegumu ieceļot ASV.

Kā norāda Zadornovs, cits krievu komiķis Maksims Galkins viņam savulaik jautājis, kā Zadornovam izdodoties reklamēt sevi uz citu rēķina.

Rakstnieks uzskata, ka arī šajā gadījumā ir ieguvējs, jo ziņa par iespējamo uzturēšanās atļaujas atņemšanu ir viena no pirmajām Krievijas medijos. "Tāpēc varu teikt paldies jūsu deputātiem," secina Zadornovs.

Jāatgādina, ka Saeimas Sabiedrības saliedētības komisija nolēmusi lūgt iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (RP) vērtēt, vai krievu rakstnieka-satīriķa Mihaila Zadornova izteikumi nesatur naida kurināšanu. Līdztekus varētu tikt vērtēts, vai Zadornovam atņemt uzturēšanās atļauju Latvijā.

Vēstules projektā Iekšlietu ministrijai teikts, ka Sabiedrības saliedētības komisijai tika nodots izskatīšanai G.Girsa iesniegums, kurā viņš pauž satraukumu par naida kurināšanu Zadornova rakstā, kas tika pārpublicēts portālā "www.ru.focus.lv" 2014.gada 18.martā.

Komentāri