Bērziņš: Krievijas prezidentu Latvijā negaida, Mixnews.lv

Bērziņš: Krievijas prezidentu Latvijā negaida

фото

Politika | 2014. gada 10. aprīlī plkst. 16:13

Krievijas prezidents Vladimirs Putins Latvijā nav gaidīts, un viņa vizīte šeit pašreizējos politiskajos apstākļos ir neiespējama, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja prezidents Andris Bērziņš.

"2010.gada decembrī [tā laika prezidenta Valda] Zatlera vizītes laikā [pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina] tika izteikts aicinājums Krievijas prezidentam apmeklēt Latviju. Apmeklējuma formēšana bija salīdzinoši ilgs abu ārlietu dienestu darbs, kur no abām pusēm tika izrādīta interese, lai vizīte notiktu. Mana darba laikā interese no vienas un otras puses nav bijusi. 21.martā Eiropas Padome pieņēma lēmumu pārtraukt augstākā līmeņa vizītes ar Krieviju, uz šo brīdi šis jautājums ir izlemts pilnīgi un galīgi - tas [jautājums par Putina vizīti Latvijā] nav ne aktuāls, ne gaidīts un [ir] arī neiespējams, jo šis lēmums ir saistošs," sacīja prezidents.

Uz jautājumu, vai prezidents gatavojas kaut kā mainīt savu komunikāciju ar medijiem, Bērziņš atbildēja, ka komunikācijas iemaņas viņš visu laiku mācoties.

"Protams, varu droši apgalvot, ka visa mana dzīve bijusi "mūžu dzīvo, mūžu mācies", tas attiecas arī uz komunikācijas iemaņām. Biznesa vidē šīs iemaņas ir savādākas [...] un komunicēt ar plašu sabiedrību es visu laiku mācos, cenšos to apgūt paātrinātā veidā, tā ir sfēra, kur man jāiet uz priekšu," sacīja Bērziņš.

Jautāts, vai Bērziņš izvērtējis savu atbilstību amatam, viņš atbildēja, ka "visu laiku vērtējot šo situāciju". "Tas ir visu laiku procesā," atbildēja Bērziņš.

Tikmēr uz jautājumu, vai nākamgad prezidents gatavojas kandidēt uz otro prezidentūras termiņu, Bērziņš atbildēja izvairīgi.

"Skaidrs, ka vēl ir ļoti smags gads priekšā. Kad tas paies, tad atkarībā no rezultātiem un sajūtām arī varēšu ļoti precīzi atbildēt," norādīja prezidents.

Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Komentāri