Latvija uz Ukrainu pagaidām sūtīs vienu novērotāju , Mixnews.lv

Latvija uz Ukrainu pagaidām sūtīs vienu novērotāju

фото

Politika | 2014. gada 11. aprīlī plkst. 13:05

Latvija Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) speciālās novērošanas misijā Ukrainā pagaidām nosūtīs vienu novērotāju, Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP), ziņo LETA.

Ministrs pauda, ka ir jāaktivizē EDSO speciālās novērošanas misijas Ukrainā darbs. Latvija bija pieteikusi desmit ekspertus, un pašlaik ir atlasīts viens, ņemot vērā, ka šī misija pagaidām nav liela. Iespējams, ka novērotāju skaits vēlāk tiks palielināts, piebilda Rinkēvičs.

Komisija šodien diskutēja par Latvijas nacionālo pozīciju Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomē, kura notiks šā gada 14.aprīlī. Tāpat tika apspriesta pozīcija saistībā ar notikumiem Ukrainā. Šo jautājumu piektdien skatīs arī valdība ārkārtas sēdē.

Jāatgādina, ka Ārlietu ministrija iepriekš informēja, ka Latvija, tāpat kā pārējās ES dalībvalstis, norāda, ka misijai ir jādarbojas visā Ukrainas teritorijā, tostarp Krimā. ES savā paziņojumā EDSO ir stingri nosodījusi nelikumīgo referendumu Krimā, Krimas aneksiju un norādījusi, ka to neatzīs.

Latvija cer, ka speciālā novērošanas misija pēc iespējas ātrāk sāks darbību pieņemtā mandāta ietvaros un tai tiks nodrošināta piekļuve arī Krimai, norādīja Ārlietu ministrija.

Jāpiebilst, ka EDSO novērotāji izzinās situāciju desmit pilsētās Ukrainas austrumos un dienvidos.

Komentāri