Sprūdžs vairs nemēģinās samazināt deputātu skaitu Rīgā, Mixnews.lv

Sprūdžs vairs nemēģinās samazināt deputātu skaitu Rīgā

фото

Politika | 2013. gada 28. janvārī plkst. 17:05

Pašvaldību lietu ministrs Edmunds Sprūdžs ("Reformu partija") pēc negatīvās koalīcijas partneru reakcijas atteicies no ieceres samazināt deputātu skaitu Rīgā no 60 līdz 35 deputātiem, un tagad virza variantu par deputātu skaita samazināšanu visās novadu pašvaldībās, ziņo BNS.

Kā norādīja ministra preses sekretāre Maija Pētermane, ministrs neatbalsta deputātu skaita samazināšanu tikai mazajās pašvaldībās, kas, viņaprāt, nesasniegtu sākotnējo mērķi – likt deputātiem strādāt visa novada, ne tikai kāda atsevišķa pagasta labā.

"Nevajadzīgi uzpūsts deputātu skaits pašvaldībā rada teritoriālas iedzīvotāju pārstāvniecības ilūziju, bet patiesībā tā tiek diskriminēta daļa iedzīvotāju, kuriem nav sava deputāta," uzskata Sprūdžs.

Viņš ir pārliecināts, ka izmaiņas ir nepieciešamas ne tikai tajos novados, kur iedzīvotāju skaits ir mazāks par 5 tūkstošiem, bet arī lielākās pašvaldībās, kur arī vajadzīga dome, kas spēj pieņemt lēmumus, domājot par novada attīstību kopumā.

Turklāt, ja deputātu skaits tiktu samazināts tikai mazajos novados, var izveidoties situācija, ka, piemēram, Dundagas novadā, kur ar nepilniem 4700 iedzīvotājiem ir deviņi deputāti, bet Jēkabpils novadā, kur ir 5500 iedzīvotāju, būs jau 15 deputātu. Līdz ar to starp šiem novadiem izveidosies neproporcionāla deputātu skaita starpība, uzsvera ministrijā.

Savukārt koalīcijas partneri pirmdien solīja atbalstu "Reformu partijas" (RP) virzītajai iecerei samazināt deputātu skaitu mazajās pašvaldībās jau no 1.jūnija un atbalstīja skatīt izmaiņas Saeimā steidzamības kārtā.

Komentāri