Vīķe-Freiberga: ASV senatoru vizīte ir laba zīme mūsu drošībai, Mixnews.lv

Vīķe-Freiberga: ASV senatoru vizīte ir laba zīme mūsu drošībai

фото

Politika | 2014. gada 12. aprīlī plkst. 14:34

ASV senatoru vizīte Latvijā ir uzskatāma par labu zīmi reģiona drošībai, uzskata eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

"Senators Džons Makeins vienmēr bijis liels Latvijas draugs un atbalstītājs," aģentūrai LETA norādīja Vīķe-Freiberga, piebilstot, ka viņam kā Vjetkonga mocītam ieslodzītajam ir dziļa izpratne, ko nozīmē komunistisks un totalitārs režīms.

"Viņš vienmēr izrādījis īpašu interesi par Eiropas drošību," sacīja Vīķe-Freiberga.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka ASV Republikāņu partijas senatori Makeins, Džons Baraso un Džons Hovens reģionālās vizītes laikā no 15.aprīļa līdz 16.aprīlim uzturēsies Latvijā.

Latvijā senatori tiksies ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, kā arī augstākajām valsts amatpersonām, lai pārrunātu situāciju Ukrainā, Baltijas reģiona drošības jautājumus, kā arī ASV un Latvijas sadarbību NATO.

Tāpat ASV senatori apmeklēs Ādažu poligonu, kur tiksies ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (ZZS) un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi un iepazīsies ar Latvijas bruņoto spēku kaujas spēju attīstību.

Vizīte ir senatora Makeina iniciatīva un labas gribas izrādīšana, jo situācija, kāda ir Austrumeiropā, tostarp Baltijas valstīs, liek sarosīties, atklāja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.

Šī ir daļa no plašākas reģionālas vizītes, kuras laikā delegācija apmeklēs arī Norvēģiju, Igauniju, Lietuvu un Moldovu.

Komentāri