Straujuma: Vienotība nedrīkst būt Vecrīgas partija, tai jāņem vērā reģionu intereses, Mixnews.lv

Straujuma: Vienotība nedrīkst būt Vecrīgas partija, tai jāņem vērā reģionu intereses

фото

Politika | 2014. gada 12. aprīlī plkst. 17:49

Partija "Vienotība" nedrīkst būt Vecrīgas vai Rīgas partija, politiskajam spēkam ir jāņem vērā arī reģionu intereses, sestdien "Vienotības" domes sēdē sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Viņa norādīja, ka "Vienotībai" ir jāraugās uz to, kā nodrošināt satiksmi no Suntažiem uz Taurupi, kā saglabāt labā stāvoklī Kuldīgas vecpilsētu, kā arī jārisina citi reģionu iedzīvotāju aktuālie jautājumi.

Premjerministre pauda, ka domes sēdē notikusī "Vienotības" un reģionu partiju parakstītā vienošanās ir Latvijas vēsturē nebijis panākums, apvienojoties sešām partijām.

Straujuma pauda, ka tas, vai izdosies politisko spēku konsolidācija, var ietekmēt to, kādā ģeopolitiskā virzienā attīstīsies Latvijas politika.

Saistībā ar to, ka viena valsts ir anektējusi otras valsts daļu, Eiropa nevarēs vienkārši noskatīties, ja notikumi attīstīsies tā kā mēs negribētu - ja Krievija turpinās anektēt Ukrainas daļu, sankcijas būs neizbēgamas, uzsvēra politiķe.

Partija "Vienotība" sestdien domes sēdē parakstīja vienošanos par sadarbību ar reģionālajām partijām - "Kuldīgas novadam", "Ogres novadam", "Tukuma pilsētai un novadam", "Valmierai un Vidzemei” un Jēkabpils reģionālo partiju, ziņo LETA.

"Vienotības" un reģionālo partiju sadarbības mērķis ir nodrošināt Latvijas ilgtspējīgu un līdzsvarotu izaugsmi, Latvijas novadu un pilsētu attīstību, kā arī iespējami plašāku sabiedrības līdzdalību politikas veidošanā.

Parakstot vienošanos, partijas kļūst par stratēģiskiem partneriem, paredzot sadarbību 12.Saeimas vēlēšanu periodā un visā tās pilnvaru laikā un saskaņotu rīcību arī 8.Eiropas parlamenta vēlēšanās un visā tā sasaukuma periodā.

Foto: Filips Vulfs, vienotiba.lv

Komentāri