Pabriks: Krievijas propaganda liktu nokaunēties pat Gebelsam , Mixnews.lv

Pabriks: Krievijas propaganda liktu nokaunēties pat Gebelsam (2)

фото

Politika | 2014. gada 13. aprīlī plkst. 11:55

Ukrainas notikumu kontekstā Krievijas propagandas mašīna darbojas ļoti spēcīgi un šāda veiksmīga smadzeņu skalošana liktu nokaunēties pat Vācijas nacisma ideologam Jozefam Gebelsam, uzskata Saeimas deputāts un bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs Artis Pabriks (V).

Parasti Gebelss un hitleriskā propaganda tiek uztverta kā etalons patiesības sagrozīšanai, melošanai un smadzeņu skalošanai, bet, ja paskatās uz Krievijas kontrolētajiem plašsaziņas līdzekļiem, tad šis etalons ir pārsniegts, uzskata politiķis.

"Krievija ir parādījusi, ka tā šajā modernajā laikmetā spēj samērā veiksmīgi kontrolēt savas valsts informācijas telpu. Informācijas telpa ir piesātināta ar atraktīva veida ziņām. Sabiedrībai, kas nav dzīvojusi ilgstoši demokrātiskā vidē un kurai ir arī ierobežotas valodas zināšanas, ir ierobežota piekļuve pārējiem avotiem. Kremlis veiksmīgi to izmanto, un tas Gebelsam liktu nokaunēties, jo viņš nebūtu tik veiksmīgs," politiķi citē LETA.

Krievijas propagandas mašīna ļoti spēcīgi darbojas ne tikai Krievijā, bet arī Latvijā, uzsvēra deputāts. Krievijas kontrolēto televīzijas kanālu slēgšana nav iespējama, jo būs "kabeļi un satelīti" propagandas pārraidīšanai. Krievijas propagandas mašīna ir darbojusies ilgstoši un cilvēks ir pieradināts pie ziņām un domām, kas padara viņu radniecīgu Krievijas režīmam, piebilda politiķis.

"Mēs nevaram tādā veidā ierobežot, līdz ar to atliek alternatīvas - investēt Latvijas nacionālajos medijos un piedāvāt informāciju krieviski, angliski, lai šāda informācija sasniedz Latvijas klausītājus un skatītājus - un es neredzu nekā slikta, ka pat Krievijā. Kaudzēm ir visādi arābu kanāli, kurus var skatīties Latvijā. Kāpēc mums nav nekas tāds, ko varam piedāvāt krieviski vai angliski par Baltiju? Tā būtu daļa no maigās varas, aizsardzības un informācijas telpas drošības," retoriski norādīja Pabriks.

Pabriks neizslēdz, ka nākotnē varam sagaidīt stiprāku mediju kampaņu pret Baltijas valstīm, un tad "dabūt pāris tūkstošus cilvēku uz ielām nebūs problēma".

Atgādinām, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome pieņēmusi lēmumu uz trim mēnešiem ierobežot TV kanāla "Rossija RTR" retranslāciju Latvijā. "Pārbaudot "Rossija RTR" ierakstus no 2014.gada 2.marta līdz 17.martam, NEPLP konstatēja, ka programmas ziņu un citos raidījumos ir ietverta informācija, kas pārkāpj Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu." Šāda informācija programmā "Rossija RTR" tikusi atspoguļota regulāri.

Komentāri 2
Lohanapirms 5 gadiem
Дорогой Пабрикс. Когда русские нападут на твой хутор, ты можешь спрятаться в уборной, прыгнув в дыру.Если русский откроет дверь в уборную, окунись с головой, тебя и не заметят, останешься живой. Это твоя последняя возможность, воспользуйся ею, все равно уже ты весь обосрался, от страха перед Россией, поэтому в дерьме тебя видно не будет. Желаю успехов!
cinikpirms 5 gadiem
Cik dziļas Gebelsā zināšānas!