Mucenieku iedzīvotāji protestē pret koku izciršanu (FOTO), Mixnews.lv

Mucenieku iedzīvotāji protestē pret koku izciršanu (FOTO) (1)

фото

Politika | 2014. gada 16. aprīlī plkst. 14:05

Ropažu novada dome uzsākusi koku izciršanu pie iedzīvotāju mājām. Mucenieku iedzīvotāji uzsāka protesta akciju un šobrīd uz laiku ir izdevies apturēt koku izciršanu, bet diemžēl sešu koku vietā, nozāģēti daudz vairāk, portālu Mixnews.lv informē iedzīvotāji.

Tikai pateicoties aktīvai iedzīvotāju pretdarbībai un neatlaidīgumam, izdevās apturēt tālāku koku izzāģēšanu. Koku izciršana tika aizsākta piektdien 11.aprīlī, domei neinformējot par to tuvējo māju iedzīvotājus. Pēkšņi atbrauca smagā tehnika, un strādnieki sāka izzāģēt.

фото

Biedrības "Muceniekos" priekšsēdētājs Normunds Vagalis vērsās pie Ropažu domes vadības, kas apstiprināja, ka koku izciršana notiek pēc domes iniciatīvas un sešu iepriekš ar iedzīvotājiem un domē saskaņoto koku vietā tiks izcirsti deviņas reizes vairāk - kopumā 54 koki. Tā teikt "pie vienas reizes". Taču no sīkākiem paskaidrojumiem atturējās, aizbildinoties ar darba dienas beigām pl.14.00.

Tā Mucenieku iedzīvotāji (ap 50 cilvēkiem) kopā ar bērniem uzsāka akciju "Par kokiem", ar zīmējumiem protestējot pret koku nociršanu. Uz tikšanos ar iedzīvotājiem ieradās Ropažu domes vides pārvaldes speciālists Jānis Blaus, kas, pat nesasveicinoties ar iedzīvotājiem, pavēlošā tonī lika nosaukt savus vārdus un adreses, jo visi klātesošie būs vainīgi un atbildīgi, ja kāds nenocirstais koks uzkritīšot kādam uz galvas.

фото

Uz jautājumu, kāpēc domes mājas lapā ir pieejama informācija par sešu koku izciršanu, bet patiesībā izcērt vairāk, J.Blaus painformēja, ka visi koki ir bojāti un tiem ir puve. Bet vispār tā ir pašvaldības zeme un pašvaldības lēmums.

Uz jautājumu, kāpēc novada avīzē nebija informācija par sabiedrisko apspriešanu, kas it kā notikusi janvārī divas nedēļas, sekoja atbilde, ka "aizmirsās" nopublicēt, bet noteikti nākamo reizi izdarīs. Tāpat viņš bija neizpratnē par iedzīvotāju sašutumu, jo lielo koku vietā ainavu arhitekte apzaļumos ar košumkrūmiem. Tikai ticība maza, jo nav ne projekta, ne arī piešķirti līdzekļi.

фото

Tikai ar citu deputātu Ivara Gaiļa un Modra Mucenieku atbalstu tika izsaukts Ropažu novada domes priekšsēdētājs Zigurds Blaus, kas piekāpās iedzīvotājiem un uz laiku apturēja koku tālāku izzāģēšanu, kā arī solīja apspriest ar iedzīvotājiem teritorijas attīstības plānu vietai, kur jau koki izcirsti, kā arī citām teritorijām pie mājas.

Šis ir atkal apliecinājums pašvaldību patvaļai, bet arī pozitīvs piemērs,kad ar aktīvu iedzīvotāju rīcību ir izdevies novērst kaut daļēji koku izciršanu.

фото

Komentāri 1
Viktorijapirms 4 gadiem
Sirds sažņaudzas,kad redzu visus izzāģētos bērzus pagalmā starp 5. un 6.māju Muceniekos,drūms skats paveras uz sulojošajiem celmiem...esmu visu safotografējusi,tur izzāģēts vairāk kā 10 lieli,veselīgi bērzi