Straujuma: Strīķei un Streļčenokam pašiem jāizvēlas, kuram atkāpties, Mixnews.lv

Straujuma: Strīķei un Streļčenokam pašiem jāizvēlas, kuram atkāpties

фото

Politika | 2014. gada 16. aprīlī plkst. 17:33

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam un viņa vietniecei Jutai Strīķei pašiem būs jāizvēlas, kuram atstāt amatu, ja arī turpmāk viņi nespēs normāli sastrādāties, uzskata Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

"Mums ir vajadzīgs, lai KNAB strādā. Ja biroja vadītājs un vietniece nespēj vienā iestādē strādāt, tad viņiem pašiem tas ir jāizvērtē un jāizbeidz šis cirks, ko mēs vērojam," Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" šodien sacīja Straujuma.

Viņasprāt, abi KNAB darbinieki ir pietiekoši augstas amatpersonas, lai paši novērtētu situāciju un nodrošinātu KNAB darbību, raksta LETA.

Viņa uzsvēra, ka Ministru prezidenta pienākums nav vērtēt darba tiesiskās attiecības, tāpēc viņa amatpersonu atlaišanā neiesaistīsies. Tāpat viņa negrasās neko darīt, līdz nebūs pieejams pilnais tiesas spriedums, ar kuru Strīķe atjaunota amatā. Nekas netiks arī darīts, ja Streļčenoks šo spriedumu pārsūdzēs.

"Tas būtu dīvaini, ja es sāktu kaut ko darīt," viņa noteica.

Vienlaikus gan Straujuma atzina, ka pacietība arī kādreiz beidzas un viņai negribētos, ka sākas "jauns seriāls" Streļčenoka un Strīķes strīdā, jo birojam ir jānodarbojas ar citām lietām, nevis savstarpējiem strīdiem. Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa atcēla KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka lēmumu par savas vietnieces Jutas Strīķes atbrīvošanu no amata.

Pilnais tiesas spriedums būs pieejams 24.aprīlī.

Lieta līdz tiesai nonāca pēc tam, kad Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei Strīķei, bet šoreiz valdības vadība strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla.

Komentāri