Streļčenoks: Augsta ranga amatpersonas darbam KNAB tiek savervētas, Mixnews.lv

Streļčenoks: Augsta ranga amatpersonas darbam KNAB tiek savervētas

фото

Politika | 2014. gada 16. aprīlī plkst. 18:57

Pretendenti darbam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) tika izvēlēti ar vervēšanas metodi. Tā KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks skaidrojis Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) personāla pārvaldības principiem birojā, vēsta LETA.

KNAB priekšnieks atbildes vēstulē skaidrojis, ka biroja amatpersonu iecelšana amatos tiek īstenota, ievērojot nosacījumus, kuri ietverti KNAB likumā, KNAB darba kārtības noteikumos un kārtību, kādā KNAB tiek organizēta darbinieku atlase, informēja Straujumas preses sekretāre Džeina Tamuļeviča.

Pretendentu vervēšana augstajiem amatiem esot saskaņā ar Streļčenoka minētajiem nosacījumiem, jo šajos gadījumos atklātu konkursu uz nerīko. KNAB arī to pamato ar ārkārtas apstākļu esamību un atsaucas uz izņēmumiem, kas minēti KNAB likumā.

Atbildot uz otru Straujumas rezolūciju, Streļčenoks skaidrojis, ka KNAB iekšējā komunikācija tiek nodrošināta, organizējot sanāksmes, sapulces un individuālas tikšanās, tādējādi pēc būtības nodrošinot KNAB likuma 3.panta trešās daļas izpildi, jo sanāksmēs piedalās tās pašas personas, kas piedalās KNAB Padomes sēdēs. KNAB likuma 3.panta 3.daļa paredz, ka "biroja padomes sēdes sasauc pēc biroja priekšnieka vai biroja padomes locekļa ierosinājuma. Padome ieteikumus pieņem ar visu padomes locekļu balsu vairākumu".

Iepriekš Ministru prezidente Laimdota Straujuma bija lūgusi Korupcijas novēršanas Streļčenoku nodrošināt labas pārvaldības principus personāla atlasē viņa vadītajā iestādē.

Straujuma rezolūciju Streļčenokam izdevusi saistībā ar plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par personāla atlases procesu KNAB. Tāpēc, ņemot vērā KNAB vietu un lomu valsts pārvaldes institucionālajā sistēmā, tiek aicināts nodrošināt labas pārvaldības principu ievērošanu atlases procesos.

Otra rezolūcija izdota saistībā ar sūdzību par organizatoriska rakstura pārkāpumiem biroja darbībā. Ņemot vērā iekšējās komunikācijas nozīmību KNAB darbības efektīvā nodrošināšanā, ievērot KNAB likuma 3.panta trešo daļu attiecībā uz KNAB padomes sēžu sasaukšanu, pamatojoties uz padomes locekļu ierosinājuma pamata, it īpaši jautājumos, kas saistīti ar Biroja funkciju saistītu jautājumu izpildi un budžeta līdzekļu plānošanas procesu.

Komentāri