Antifašisti aicina Zadornovam piešķirt Latvijas pilsonību, Mixnews.lv

Antifašisti aicina Zadornovam piešķirt Latvijas pilsonību

фото

Politika | 2014. gada 18. aprīlī plkst. 15:23

Kamēr Drošības policija (DP) vērtē, vai satīriķim Mihailam Zadornovam nevajadzētu atņemt uzturēšanās atļauju Latvijā, "Apvienība pret nacismu" aicina viņam piešķirt Latvijas pilsonību, ziņo LETA.

Kā informēja apvienības līderis Jānis Kuzins, "Apvienība pret nacismu" nosoda Latvijas valdības un drošības iestāžu mēģinājumus atņemt Zadornovam uzturēšanās atļauju.

"Tieši pretēji - Zadornovs ir veicis lielu ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanā, slavējis Latvijas tautu gan radio, gan televīzijā, pelnīti pēlis Latvijas valdību, kas tikai Latvijā rada krīzes un liek Latvijas iedzīvotājiem pamest valsti darba meklējumos ārzemēs," uzsvēra Kuzins.

Pēc viņa domām, Rīgā dzimušais Zadarnovs ir daudz ieguldījis Latvijas kultūras attīstībā, atverot bibliotēku Rīgā, bet tagad kā jūrmalnieks visos Krievijas televīzijas kanālos viņš slavējis mūsu tautu, kā arī kritizējis gan Latvijas, gan Krievijas valdību.

"Tāpēc aicinām Saeimu piešķirt Zadornovam Latvijas pilsonību, līdzīgi kā Hosamam Abu Meri, Valērijam Karginam u.c.," uzsvēra Kuzins.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Drošības policija (DP) sākusi vērtēt iesniegumu, kurā pausts aicinājums vērtēt nepieciešamību atņemt Zadornovam uzturēšanās atļauju Latvijā par viņa izteikumiem publiskajā telpā. Vēstuli ar šādu aicinājumu DP nosūtījis iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) un Saeimas Sabiedrības saliedētības komisija.

Pats Zadornovs intervijā laikrakstam "Vesti Segodņa" atzinis, ka gadījumā, ja uzturēšanās atļauja tikšot atņemta, viņš to neapstrīdēšot, līdzīgi kā nav apstrīdējis kopš 2000.gada spēkā esošo liegumu ieceļot ASV.

Komentāri