Pabriks: Ženēvā panāktā vienošanās konfliktu nerisina, Mixnews.lv

Pabriks: Ženēvā panāktā vienošanās konfliktu nerisina

фото

Politika | 2014. gada 18. aprīlī plkst. 18:35

Ceturtdien Ženēvā notikušo Ukrainas krīzei veltīto sarunu rezultātā panāktā vienošanās ļauj pusēm iegūt laiku, bet konfliktu nerisina, aģentūrai LETA sacīja Saeimas deputāts, bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

Viņš uzsvēra, ka šīs vienošanās galvenais sasniegums, ja par tādu var runāt, ir tāds, ka visas puses ir ieguvušas nedaudz laika. Vienlaikus politiķis atzina, ka viņš panākto vienošanos vērtē piesardzīgi.

"Nedomāju, ka vienošanās kopumā konfliktu atrisinās. Tas, ka visas puses plāno risināt situāciju, nenozīmē, ka tas attiecas uz separātistiem, jo viņi pie sarunu galda nesēdēja. Un šajā ziņā Krievijai ir brīvas rokas rīkoties," piebilda Pabriks.

Viņš skaidroja, ka diplomātiski ceturtdienas sarunas noritēja formāli, kad visas puses vienojās krīzes situācijā rīkoties civilizēti, lai gan praktiski šīs sarunas neko nemaina.

Atgādinām, ka ASV, Eiropas Savienība (ES), Ukraina un Krievija ceturtdien Ženēvā vienojušās par kopīgu aicinājumu nekavējoties apturēt visu vardarbību Ukrainā, kur Maskavas atbalstītie prokrieviskie separātisti valsts austrumos sākuši sagrābt administrācijas un drošības iestāžu ēkas.

"Visām pusēm jāatturas no jebkādas vardarbības, iebiedēšanas vai provokatīvas rīcības," teikts komunikē, kas izplatīts pēc Ženēvas sarunām.

"Visi nelikumīgie grupējumi ir jāatbruņo, visas nelikumīgi sagrābtās ēkas jāatdod likumīgajiem īpašniekiem, visas nelikumīgi ieņemtās ielas, laukumi un citas publiskās vietas Ukrainas pilsētās un mazpilsētās ir jāatbrīvo," teikts kopīgajā paziņojumā.

Ženēvā ceturtdien notika Ukrainas krīzei veltītās četru pušu sarunas, kuru mērķis bija mazināt saspīlējumu Ukrainā. Sarunās piedalījās ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, ES augstākā ārlietu pārstāve Ketrina Eštone un Ukrainas ārlietu ministrs Andrijs Deščica.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki šonedēļ Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.

Komentāri