Mudina pedagogu algas paaugstināt par 28 līdz 71 eiro, Mixnews.lv

Mudina pedagogu algas paaugstināt par 28 līdz 71 eiro

фото

Politika | 2014. gada 19. aprīlī plkst. 13:48

Partijas "Vienotība" Rīgas domes deputātu frakcijas līdere Sarmīte Ēlerte šonedēļ Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē iesniegusi priekšlikumus Rīgas pašvaldības 2014.gada budžeta grozījumiem, ierosinot pašvaldībai palielināt vispārizglītojošo pedagogu algas par 71,14 eiro uz vienu amata vienību vienā mēnesī, bet bērnudārzu pedagogu algas - par 28,46 eiro, ziņo LETA.

Ēlertes priekšlikumus atbalstīja tikai opozīcijā esošo partiju deputāti, savukārt komitejas dalībnieki, kas pārstāv koalīcijas partijas "Saskaņas centrs" un "Gods kalpot Rīgai", atturējās vai balsoja pret.

Komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane norādīja, ka viņa šādu priekšlikumu nevar atbalstīt, jo pašvaldība šādus izdevumus nevar atļauties.

"Priekšlikumiem vajadzētu ne tikai uzrakstīt skaitli, bet arī veikt aprēķinu. Lai visiem izglītības iestāžu pedagogiem palielinātu algas par 71 eiro, mēnesī būtu nepieciešami 510 000 eiro bez sociālā nodokļa. Ja mēs nobalsotu par šo priekšlikumu, līdz gada beigām papildus būtu nepieciešami 4,16 miljoni eiro gadā," norādīja Aldermane.

Komitejas priekšsēdētāja uzsvēra, ka viņa būtu pirmā, kas iestātos par pedagogu algu palielināšanu, taču viņa norādīja, ka Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) patlaban ir izveidota darba grupa, kas strādā pie atalgojuma sistēmas sakārtošanas, un tajā tiks skatīts arī jautājums par pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu atalgojumu.

Pirmo variantu ministrijas darba grupa prezentēs 2.augustā, tāpēc pašvaldība par pedagogu atalgojuma jautājumu varētu diskutēt 2015.gada budžetā, ja būs redzams, ka kāda pedagogu grupa ir aizmirsta, uzskata Aldermane.

Reizē ar priekšlikumiem palielināt skolotāju algas tika noraidīti arī "Vienotības" priekšlikumi paredzēt 154 539 eiro brīvpusdienām bērniem no daudzbērnu trūcīgām ģimenēm, piešķirt papildus 100 000 eiro kultūras projektu un pasākumu finansēšanas konkursam un 50 000 eiro sabiedrības integrācijas projektu konkursam. Aldermane norādīja, ka projektu konkursi notikuši gada sākumā un līdzekļi jau ir sadalīti.

Tāpat tika kritizēts un noraidīts "Vienotības" ierosinājums piešķirt sporta inventāra iegādei 25 000 eiro, jo Izglītības, kultūras un sporta departaments patlaban ar sešiem projektiem piedalās IZM finansējuma konkursā par sporta inventāra iegādi. Vairākums deputātu arī neatbalstīja priekšlikumu piešķirt 58 000 eiro Inventāra iegādei profesionālas ievirzes sporta skolām.

Bez koalīcijas deputātu atbalsta palika arī Baibas Brigmanes (V) priekšlikums budžeta grozījumos 540 000 eiro piešķirt izglītības iestāžu diennakts un atklāto dienas nometņu īstenošanai, kā arī paredzēt 267 000 eiro, lai no 1.septembra par 10% palielinātu izglītības iestāžu saimniecisko darbinieku atalgojumu.

Vairākums domnieku neatbalstīja arī hokeja skolas "Rīga" direktora Daiņa Loča lūgumu piešķirt 2014.gada budžeta grozījumos 25 000 eiro, lai hokeja skolas komanda varētu sagatavoties dalībai Kontinentālajā kausā.

Komentāri