Ēlerte: Kremļa politika šķeļ Latvijas sabiedrību, Mixnews.lv

Ēlerte: Kremļa politika šķeļ Latvijas sabiedrību

фото

Politika | 2014. gada 22. aprīlī plkst. 16:23

Vājināt Latviju ir Putina interesēs, jo vājāka Latvija nozīmētu arī vājāku Eiropas Savienību, intervijā "Latvijas Avīzei" izteicās partijas "Vienotība" politiķe, Rīgas domes deputāte Sarmīte Ēlerte.

"Sabiedrību Latvijā apzināti cenšas sašķelt Kremļa politika un, protams, tā vasaļorganizācijas, tādas kā t.s. Nepilsoņu kongress, Ždanoka, Gapoņenko un viņu atbalsta grupiņas. Kaut arī tie ir margināļi, gribu ticēt, ka tiem rūpīgi seko mūsu drošības dienesti. Jo mūsdienās karš nesākas ar to, ka no mežmalas iznāk kareivju ķēde. Krievijas karā pret Ukrainu redzam, ka pietiek ar pārsimt cilvēkiem, lai ieņemtu administrācijas ēkas. Mūs nedrīkstētu pārsteigt ar šādām provokācijām Latvijā," norādīja Ēlerte.

Politiķe uzskata, ka latviešiem ir jānostiprina sava identitāte, kā arī Latvijas krieviem jādod iespēja pilnībā iekļauties Latvijas sabiedrībā. Viņa arī uzsvēra, ka daudzi Latvijas krievi nevēlas būt daļa no Krievijas.

"Redziet, integrācija nav viena liela un skaista lieta, ko izdarot, viss kļūtu labi. Tie ir daudzi mazi solīši, kas jāveic, gan nostiprinot mediju telpu, vedot kopā bērnus, ģimenes, gan izdodot XX gadsimta vēstures mācību līdzekļus mazākumtautību skolām un daudz ko citu, – vienkārši jāturpina darīt. Marginālie sabiedrības šķēlēji ir jāuzrauga Drošības policijai. Bet nedrīkst aizmirst, ka Latvijā dzīvo daudzi nelatvieši, mūsu pilsoņi, kuri ļaunākajā murgā nevar iedomāties Latviju kā Krievijas satelītu, kuri redz priekšrocības, ko dod dzīve neatkarīgajā Latvijā un Eiropas Savienībā," piebilda Ēlerte.

Viņa arī akcentēja, ka vēl jānoskaidro, ar kādām ziņām tiek "baroti" tie latviešu krievi, kas atbalsta Putina politiku, norādot, ka tā ir propaganda, kas veiksmīgi darbojās.

Komentāri