Straujuma: Budžetu grozīsim tikai aizsardzības dēļ, Mixnews.lv

Straujuma: Budžetu grozīsim tikai aizsardzības dēļ

фото

Politika | 2014. gada 23. aprīlī plkst. 11:12

Šā gada valsts budžetā grozījumi tiks veikti tikai tad, ja to vajadzēs aizsardzībai, taču pagaidām izskatās, ka varētu iztikt arī bez budžeta izmaiņām, LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

"Budžetu mēs varam izmainīt tikai tad, ja tas būs nepieciešams aizsardzībai. Šobrīd es tādu nepieciešamību neredzu. Ja būs [vardarbības] eskalācija [Ukrainā], ja būs ekonomiskās sankcijas, ja mums papildus būs nepieciešami būtiski ieguldījumi aizsardzībā, tad varēs runāt par budžeta izmaiņām, bet šobrīd es to neredzu," norādīja Straujuma.

Premjerministre atgādināja, ka kopējo pieprasījumu šā gada aizsardzības budžeta grozījumiem nozares ministrs plāno iesniegt valdībā līdz 1.jūnijam, taču atsevišķu līdzekļu pieprasījumu saistībā ar NATO spēku uzņemšanu no Aizsardzības ministrijas nebūšot.

Straujuma piebilda, ka viņa aptuveni zina, ar kādu budžeta pieprasījumu līdz 1.jūnijam Ministru kabinetā varētu vērsties aizsardzības ministrs. "Es zinu posmus, ko viņš gatavojas iesniegt 1.jūnijā, un es arī neredzu, ka pēc viņa iesniegtā plāna mums būtu jāmaina budžets," raidījumā "900 sekundes" sacīja valdības vadītāja.

Viņa vairākkārt uzsvēra, ka tieši Latvijas aizsardzības stiprināšana varētu būt vienīgais iemesls budžeta grozījumiem, turpretim, piemēram, Murjāņu Sporta skolas dēļ izmaiņas budžetā nebūtu jāveic.

Komentāri