ASV armijas karavīri Latvijā uzturēsies vismaz līdz gada beigām, Mixnews.lv

ASV armijas karavīri Latvijā uzturēsies vismaz līdz gada beigām

фото

Politika | 2014. gada 23. aprīlī plkst. 14:26

ASV armijas karavīri Latvijā uzturēsies vismaz līdz šī gada beigām, ziņo LETA. Kā informēja ASV vēstniecība Latvijā, ar mērķi piedalīties militārajās mācībās 24.aprīlī Latvijā ieradīsies ASV gaisa desanta rota no ASV armijas Eiropā 173.kājnieku brigādes kaujas vienības.

Jaunās apmācības ir daļa no ASV kājnieku apmācību paplašinātā aktivitāšu klāsta Baltijā un Polijā, kas notiks tuvāko mēnešu laikā. Lai piedalītos līdzīgās mācībās, viena rota šodien ieradīsies Polijā, un drīzumā papildu rotas ieradīsies Lietuvā un Igaunijā.

Militāro klātbūtni Latvijā ASV nodrošinās rotācijas kārtībā, kas balstīta NATO dažādajās iespējās gaisā, uz zemes un jūrā. ASV armijas Eiropā karavīru klātbūtne reģionā turpināsies vismaz līdz šī gada beigām.

Ar militārās klātbūtnes palielināšanu Latvijā ASV apliecina savu atbalstu NATO, kā arī kopīgajām drošības saistībām, piedaloties papildu militārajās mācībās un pastiprinot sadarbību drošības jomā ar partneriem un sabiedrotajiem Baltijas jūras reģionā un ārpus tā robežām, norāda vēstniecība.

Militārās klātbūtnes mērķis ir apliecināt ASV sabiedrotajiem, ka ASV ir gatavas jebkādiem neparedzētiem apstākļiem, kas saistīti ar NATO līguma 5.pantu.

ASV karavīru nosūtīšana uz Latviju, divpusējā sadarbība un militārās mācības uzlabos ASV un Latvijas karavīru savstarpējās sadarbības spējas. Jau ziņots, ka ASV uz Poliju un Baltijas valstīm dalībai manevros nosūtīs 600 karavīrus, otrdien pavēstīja Pentagons.

Itālijā bāzētās ASV armijas 173.gaisa desanta brigādes 150 karavīri trešdien ieradīsies Polijā, bet nākamo dienu laikā Igaunijā, Lietuvā un Latvijā - vēl 450 karavīri, lai piedalītos jaunos manevros, kas "atbilstoši plānam notiks nākamajos mēnešos un vēlāk", preses konferencē pavēstīja kontradmirālis Džons Kērbijs.

Kā informēja Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Kārlis Eihenbaums, uz mācībām Latvijā plānots nosūtīt 150 kareivju izpletņlēcēju specvienību. Gaisa desantnieki piedalīšoties rotējošā mācību procesā, un ar šo iniciatīvu ASV centīšoties aicināt citas NATO valstis izmantot šo reģionu militārajām mācībām.

Kā norāda ĀM, Latvija ir gandarīta par ASV lēmumu nosūtīt militāru vienību mācībās uz Latviju, kas izriet no 16.aprīļa Ziemeļatlantijas padomes lēmuma atbalstīt konkrētu pasākumu īstenošanu, stiprinot kolektīvo aizsardzību visā NATO teritorijā un it īpaši Baltijas valstīs.

Komentāri