Pedagogu algu dēļ Druviete var demisionēt, Mixnews.lv

Pedagogu algu dēļ Druviete var demisionēt

фото

Politika | 2014. gada 24. aprīlī plkst. 17:55

Ja valdība un Finanšu ministrija (FM) solidāri neatradīs iespēju piešķirt skolotāju algām trūkstošu naudu, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V) neizslēdz iespēju atkāpties no amata, ziņo LETA.

Ministre šādu iespēju intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" pieļāva, atbildot uz jautājumu, kāda būs viņas rīcība, ja neizdosies atrast pedagogu algām trūkstošo finansējumu. "Šāds risinājums ir iespējams, jo par šiem trūkstošajiem līdzekļiem mēs nevaram uzņemties atbildību, tā ir valdības un Finanšu ministrijas solidāra atbildība," sacīja ministre.

Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) neesot bijusi saruna ar Druvieti par iespēju demisionēt. Straujuma ceturtdien medijus informēja, ka viņai Druvietes nodoms par demisiju algu nepalielināšanas gadījumā ir jaunums.

Tomēr pedagogiem, tāpat kā citu nozaru pārstāvjiem, ir jārēķinās ar ģeopolitiskās situācijas attīstību reģionā un jaunām prioritātēm valsts budžetā.

Pašlaik skolotāju algas minimālajai likmei 420 eiro apmērā trūkst 1,2 miljonu eiro, bet piemaksām par skolotāju kvalifikācijas pakāpēm - 3,2 miljonu eiro.

Minētās summas trūkst iepriekšējo ministru laikā pieļauto kļūdaino aprēķinu dēļ, un šis finansējums ir jāatrod, jo ministrijas budžetā naudas neesot. Tāpat gadījumā, ja nauda būs jāatrod ministrijas budžetā, ministre aicināja norādīt, kādai nozarei tad tā būs jāatņem - augstskolām, zinātnei vai sportam.

Par spīti Druvietes aicinājumiem nogaidīt, pedagogi 12.maijā rīkos protestus. Akcijas mērķis nebūšot vērsties pret ministriju vai pašu Druvieti, bet gan paust atbalstu ministrijas centieniem iegūt nozarei papildu finansējumu.

Druviete aicināja skolotājus nerīkot protestus līdz maija beigām, jo šajā laikā ministrija vēl turpinās cīņu par skolotāju algām trūkstošajiem līdzekļiem.

Komentāri