Straujuma: Valdība 100 dienās strādājusi stabili un godprātīgi, Mixnews.lv

Straujuma: Valdība 100 dienās strādājusi stabili un godprātīgi

фото

Politika | 2014. gada 24. aprīlī plkst. 18:35

Pirmajās 100 darba dienās valdība ir strādājusi stabili un godprātīgi, ceturtdien, atskaitoties par valdības pirmajām 100 dienām, medijiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Straujuma uzsvēra, ka viņas vadītā valdība ir turpinājusi iepriekšējās valdības sāktos darbus un Latvija joprojām ir augošākā ekonomika Eiropas Savienībā (ES).

Tāpat arī Latvija ir viena no pirmajām valstīm, kas Eiropas Komisijai iesniegusi nākamā ES fondu plānošanas perioda darbības programmu, un valdības vadītājai ir pārliecība, ka Latvija arī būs pirmā valsts, kas parakstīs līgumu par fondu apsaimniekošanu, ziņo LETA.

"Visas ministrijas ir godprātīgi strādājušas," secināja Straujuma. Viņa uzteica Aizsardzības ministrijas darbu, kas īpaši ir redzams saistībā ar notikumiem Ukrainā. Tāpat saistībā ar Krievijas aktivitātēm Ukrainā premjerministre ir saņēmusi uzmundrinājumus no citu valstu premjeriem, kas apstiprinājuši, ka Latvija ir NATO dalībvalsts un nepieciešamības gadījumā NATO līguma 5.pants tiks īstenots.

Svarīgs šajā situācijā ir arī Ekonomikas ministrijas darbs, jo būtiska ir Latvijas enerģētiskā neatkarība, sacīja Ministru prezidente. Šajā ziņā darbs notiekot nepārtraukti, un jau rīt Straujuma kopā ar Igaunijas premjerministru Tāvi Reivasu apmeklēs Inčukalna gāzes krātuvi, bet nākamnedēļ vizītē ASV par enerģētikas jautājumiem runās ar ASV valsts atbildīgajām amatpersonām.

"Man nav pārmetumu nevienam ministram. Šodien atrodamies citā Latvijā nekā brīdī, kad valdība sāka darbu, mums ir svarīga visu mūsu drošība," uzsvēra valdības vadītāja.

Laimdotas Straujumas valdība darbu sāka 22.janvārī pēc tam, kad pagājušā gada novembrī pēc Zolitūdes traģēdijas par demisiju paziņoja līdzšinējais premjers Valdis Dombrovskis (V).

Pirmās 100 darba dienas valdībai apritēs 1.maijā.

Komentāri