Rīgas dome precizē priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu , Mixnews.lv

Rīgas dome precizē priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu

фото

Politika | 2013. gada 29. janvārī plkst. 17:43

Rīgas dome (RD) otrdien pieņēma precizētos noteikumus, kas nosaka ierobežojumus priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanai Rīgā, zio BNS."Vienotības" deputāti paziņojuši, ka lūgs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) šos noteikumus apturēt.

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs sacīja, ka šie noteikumi regulē stacionāru objektu – telšu, nojumju un galdu – izvietošanu pilsētā, un paskaidroja, ka citu aģitācijas materiālu izvietošanu reglamentē citi normatīvie akti.

Savukārt partijas "Vienotība" RD deputāti ir paziņojuši, ka lūgs atbildīgajai ministrijai apturēt RD pieņemtos grozījumus saistošajos noteikumos par reklāmu, izkārtņu un citu informatīvo materiālu izvietošanas kārtību Rīgā, kas paredz ierobežot priekšvēlēšanu reklāmu izvietošanu Rīgā. "Vienotības" deputāti uzskatai, ka RD pieņemtie noteikumi, kas paredz būtiski ierobežot politiķu saziņu ar vēlētājiem, ir nepieņemami un apdraud Satversmē noteiktās pamattiesības.

"Selektīvā izvēle, nosakot Rīgas apkaimes, kur aizliegts izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus, liecina, ka "Saskaņas centrs" (SC) pēc iepriekšējo vēlēšanu rezultātiem pētījis, kur dzīvo viņu atbalstītāji. Reklāmas drīkstēs izvietot tur, kur ir daudz SC atbalstītāju, un nedrīkstēs tur, kur šī atbalsta nav. Savukārt administratīvo resursu SC acīmredzot izmantos nekautrējoties. SC vēlas noturēties pie varas par katru cenu," paziņojumā medijiem norāda "Vienotības" Rīgas saraksta līdere Sarmīte Ēlerte.

Savukārt "Vienotības" RD frakcijas vadītājs Olafs Pulks atzinis, ka noteiktais aizliegums ir mēģinājums ar administratīviem resursiem ietekmēt vēlēšanu rezultātu.

Domei noteikumi atkārtoti bija jāskata, jo VARAM, iepazīstoties ar domes pērn pieņemtajiem grozījumiem, lūdza RD sniegt skaidrojumu, kādi ir priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas principi, un precizēt saistošos noteikumus, papildinot tos ar atsaucēm uz normatīvajiem aktiem, kuros ir noteiktas attiecīgās vēsturiskās apbūves teritorijas Rīgas administratīvajā teritorijā.

Rīgas dome jaunajos noteikumu grozījumos papildus ir norādījusi normatīvos aktus, atbilstoši kuriem konkrētajā teritorijā nolemts aizliegt izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus, un konkretizējusi vietas, kur to nedrīkstēs darīt. Dome arī paskaidro, ka priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanai nav jāsaņem pašvaldības atļauja, līdz ar to tai jāievieš stingri teritoriālie ierobežojumi šo noteikumu ievērošanai.

RD norāda, ka pašvaldībai ir tiesības izdot saistošos noteikumus par reklāmas izvietošanu publiskās vietās, paredzot ierobežojumus reklāmas izmēram, veidam, gaismas un skaņas efektiem atbilstoši videi un būvju arhitektūrai, kā arī nosakot vietas, kurās aizliegta atsevišķu preču vai pakalpojumu reklāmas izplatīšana.

foto: pasmaidi.wordpress.com

Komentāri