Pabriks: Putins beidzot parādījis savus patiesos mērķus, Mixnews.lv

Pabriks: Putins beidzot parādījis savus patiesos mērķus

фото

Politika | 2014. gada 26. aprīlī plkst. 14:11

Putina rīcību spilgti varētu raksturot ar pasaku par Sarkangalvīti, kur vilks ir pārģērbies par vecmāmiņu, savā atklāšanas runā konferencē Francijā par situāciju Ukrainā norādīja Saeimas deputāts Artis Pabriks.

24.un 25.aprīlī Francijas galvaspilsētā Parīzē A. Pabriks piedalījās diskusijā "Nacionālo un transatlantisko interešu savietošana: politiskās gribas veidošanās transatlantiskās drošības izaicinājumu pārvarēšanai."

Viņš atzinīgi novērtēja, ka, ņemot vērā situācijas saspīlējumu starp Ukrainu un Krieviju, Latvijā ir ieradušies ASV 173. Kājnieku brigādes karavīri, kuri kopā ar Latvijas karavīriem piedalīsies mācībās un plāno uzturēties Latvijā vismaz līdz šā gada beigām, tiek vēstīts politiķa mājaslapā artispabriks.lv.

Raksturojot situāciju Ukrainā, A. Pabriks norādīja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins beidzot ir parādījis savus patiesos nodomus un mērķus: "Putina rīcību spilgti varētu raksturot ar pasaku par Sarkangalvīti, kur vilks ir pārģērbies par vecmāmiņu, radot priekšstatu, ka ir draudzīgs un uzticams, bet pasakas beigās parāda savu īsto vilka dabu. Diemžēl daudzas Rietumvalstis šai pasakai līdz šim ir ticējušas."

Pabriks pauda uzskatu, ka papildus ieceļošanas sankcijām Eiropas Savienībā, kas tiek īstenotas pret vairākām Krievijas amatpersonām, tās jāpaplašina arī uz mediju vadītājiem, kuri savos kanālos pieļauj klajas propagandas īstenošanu. Tāpat Pabriks konferencē norādīja, ka blakus ASV karavīriem, kuri nosūtīti uz mūsu valsti, Latvija gribētu just arī lielāku Eiropas valstu atbalstu.

Diskusijas dalībnieki diskutēja arī par to, kā situācijas attīstība Ukrainā ir mainījusi transatlantiskās drošības stratēģiju, kā stiprināt Eiropas drošību, ņemot vērā ASV klātbūtnes samazināšanu Eiropā, cik spēka pielietošana ir efektīvs instruments transatlantiskās drošības stratēģijā, kā arī par ciešāku dialoga veidošanu starp ES un NATO drošības aspektā un citiem jautājumiem.

Komentāri