Valsts augstākās amatpersonas izsaka līdzjūtību aktrises Singajevskas tuviniekiem, Mixnews.lv

Valsts augstākās amatpersonas izsaka līdzjūtību aktrises Singajevskas tuviniekiem

фото

Politika | 2014. gada 27. aprīlī plkst. 15:07

Valsts prezidents Andris Bērziņš izsaka visdziļāko līdzjūtību latviešu izcilās aktrises Veras Singajevskas ģimenei un talanta cienītājiem, viņu mūžībā aizvadot.

"Mūsu atmiņās vienmēr paliks Veras Singajevskas sirsnība un atvērtība, visu mūžu saglabājot bērna tīro skatījumu uz dzīvi, viņas atveidotais Karlsons un daudzas citas spilgtas, vairāku paaudžu iemīļotas lomas un iedziedātās dziesmas aktrises neaizmirstamajā un unikālajā balsī," teikts Latvijas Valsts prezidenta kancelejas izplatītajā paziņojumā.

фото

Arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) izsaka visdziļāko līdzjūtību aktrises tuviniekiem, draugiem un talanta cienītājiem.

Aktrises Veras Singajevskas skatuvei veltītais mūžs ir nenovērtējama Latvijas teātra vēstures bagātība, īpašs un neatkārtojams talants, kurā viņa gadu desmitiem dalījusies ar skatītājiem, ļaujot piedzīvot teātra mākslas brīnumu, teikts Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V) izplatītajā paziņojumā.

"Singu, kā skatītāji sirsnīgi dēvēja Veru Singajevsku, no sirds mīlēja gan bērni, gan pieaugušie - izdzirdot viņas mūžam dzīvespriecīgo balsi, ikvienam ap sirdi palika gaiši un silti. Singas Karlsons, Pepija, Bille, lācītis Pūks bija daudzu jo daudzu bērnu pirmā sastapšanās ar teātri, un aktrises radīto tēlu sirsnība, labestība un dzīvesprieks uz mūžu palicis viņas lielo un mazo skatītāju sirdīs," norāda Āboltiņa.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka aktrise aizgāja mūžībā, nesagaidot savu 91 dzimšanas dienu 28.aprīlī. Singajevska dzimusi 1923.gadā Ukrainas PSR Kijevas guberņā. Vispopulārākā aktrises loma bija zviedru bērnu grāmatu autores Astrīdas Lindgrēnas radītais tēls Karlsons.

Kā liecina internetā pieejamā informācija, Singajevska strādājusi Jelgavas teātrī, Jaunatnes teātrī kā arī Latvijas Nacionālajā teātrī. 1995.gadā viņai piešķirts IV šķiras Triju Zvaigžņu ordenis.

Komentāri