Veselības ministre pārcietusi mugurkaula operāciju, Mixnews.lv

Veselības ministre pārcietusi mugurkaula operāciju

фото

Politika | 2014. gada 29. aprīlī plkst. 18:04

Veselības ministrei Ingrīdai Circenei Tuberkulozes un plaušu slimību centrā veikta mugurkaula operācija, raksta Latvijas Avīze.

Patlaban ministre atveseļojas, sacīja ministres preses sekretāre Aija Bukova-Žideļūna, piebilstot, ka sīkākus komentārus nesniegšot.

Operāciju veicis pieredzējušais ķirurgs Guntars Mauriņš. Šajā ārstniecības iestādē pārsvarā operē pacientus, kuriem radušies mazāki vai lielāki sarežģījumi – galvenokārt septiski skriemeļu bojājumi.

Jau kādu laiku neoficiāli izskanējis, ka ministre Circene veselības stāvokļa dēļ varētu atkāpties no amata, tomēr "Vienotības" vadība šīs baumas noliedz, apgalvojot, ka ministrei ir cīnītājas gars un ka viņa turpinās iesāktās reformas.

Tomēr pirms Saeimas vēlēšanām ministrei partijas pārstāvji norādījuši vairs ne tik skaļi virzīt Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu, jo pret to nostājušies ģimenes ārsti un pašvaldības, kā arī mazāk runāt par citām sāpīgām veselības aprūpes problēmām, pastāstīja kāds Circenei tuvu stāvošs parlamenta deputāts.

Bet Latvijas Slimnīcu biedrība satraukusies, ka slimnīcās, īpaši reģionos, speciālistu trūkums ir sasniedzis kritisko robežu. Lai samilzušo pro­blēmu atrisinātu, medicīnai ir nepieciešams papildu finansējums – pusotra miljarda eiro, lai varētu līdzināties Igaunijai un Lietuvai.

"Būtu loģiski, ja valsts budžeta pieaugumu proporcionāli sadalītu tām nozarēm, kuru budžets ir zem vidējā Eiropā. Jāatzīst, ka Latvijā tas politiski nav iespējams," norāda Circene.

Valsts sekretāra vietniece Daina Mūrmane-Umbraško, kas ministrijā vada darba grupu par cilvēkresursu attīstību veselības nozarē, pastāstīja, ka Rīgā ārstu ir pietiekami, bet to trūkst ārpus galvaspilsētas un ka viens no ministrijas priekšlikumiem reģionu nodrošināšanai ar speciālistiem ir atalgojuma palielināšana tiem ārstiem, kas strādā un ir ar mieru strādāt ārpus Rīgas. Ministrija maija otrajā pusē nodos sabiedrības apspriešanai idejas, kā uzlabot situāciju reģionos.

Foto: mixnews.lv

Komentāri